| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce jurnalisti apreciati?

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iosif Sava

| mihai69 a răspuns:

Caragiale, Eminescu. Ăștia de azi sunt triști epigoni.

| Curious2 explică (pentru mihai69):

Dumneavoastra ce lucrati, in ce domeniu va desfasurati activitatea?

| mihai69 a răspuns (pentru Curious2):

Are vreo importanță?

| Curious2 explică (pentru mihai69):

Nu, intrebam de curiozitate.
Imi pare rau ca te-am suparat.
Imi cer scuze.

| mihai69 a răspuns (pentru Curious2):

Nu m-am supărat, dar e irelevant în context.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Niciunul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ma apreciez pe mine. Si vreo doi dintre colegii mei. Plus inca ceva jurnalisti tech de pe-afara, si sa nu uitam si de cei citiva de la noi care chiar fac treaba - nu inaptul ala de Buhnici. Dan Cadar de la ZonaIT, de exemplu. Oricum, nu ma dau pe spate dupa altii. Am destul continut in coada de asteptare...

| CostinAlamariu a răspuns:

Daca un jurnalist ar fi un om demn de apreciat probabil nu s-ar fi facut niciodata jurnalist deci...

| zilog a răspuns:

Vadim tudor

| Curious2 explică (pentru zilog):

Vadin Tudor era, de profesie, istoric.

| zilog a răspuns (pentru zilog):

Andrei Gheorghe

| anonim_4396 a răspuns (pentru zilog):

Cunosc unu, de zici ca a fost frate cu Vadim, tot securist : Lorin Fortuna
https://www.youtube.com/watch?v=m0CRM1TfhOM&t=69s&ab_channel=Selo

| Curious2 explică (pentru anonim_4396):

De unde stii ca, a lucra pentru securitate.
Securitatea era politia politica.
Daca nu stii ce inseamna politie politica, iti pot explica eu.

| Vântulalb a răspuns:

In ziua de azi, niciunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul.

| Unsfatbun a răspuns:

Bună! Îmi plăcea foarte mult de Ioana Răduca. N-am mai auzit nimic despre ea.
Un alt jurnalist bun este Adelin Petrișor. Omul ăsta este foarte curajos.
Iar în sport, îmi plăcea Cristian Țopescu. Acum îl admir pe Emil Grădinescu; probabil cel mai bun comentator sportiv român în momentul de față.
Din păcate, în ziua de astăzi, această meserie atât de frumoasă, este practicată de "niște profesioniști" foarte ușor de manipulat. Iar ca exemplu avem Antenele, România TV și altele.
Cât despre Kanal D... probabil cel mai slab post de televiziune din istoria României.
Cred că a depășit OTV-ul.
Sincer, când mă uit la un meci, mai ales că acum în perioada asta accesul suporterilor pe stadion este strict interzisă, dau tv-ul pe "mute" pentru că aud numai tâmpenii de la comentatorii lu' Pește.

Este o părere, nu trebuie să fiți neapărat de acord cu mine.