| Kiniee a întrebat:

Daca blochez pe cineva pe facebook, el mai poate vedea mesajele vechi? DAU FUNDA! daca stiti sa imi spuneti cum sa fac sa nu ii mai apara niciun mesaj.

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Mesajele pe care i le-ai trimis ii raman in cont, nu le poti sterge. e ca si cum ai fi corespondat cu mine prin scrisori si acum ai vrea sa stergi scrisorile pe care mi le-ai trimis. este imposibil. acele scrisori sunt la mine. asadar vede mesajele vechi de la tine, insa daca blochezi acea persoana nu va mai putea comunica cu tine de acum inainte.

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Poate sa vada istoricul mesajelor vechi cu tine, chiar daca l-ai blocat mesajele nu se sterg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la mesajele de pe privat te referi, acelea raman, nu le poti sterge. Daca te referi la comentarii lasate la fotografii din trecut le poate citi cu conditia sa nu le stergi tu. Sper ca te-am ajutat. toate cele bune.

| CaLyStuu a răspuns:

Daca il blochezi, acea persona nu iti mai gaseste contul, nici macar prin prieteni. Deci e clar ca nu o sa vada mesajele. Daca te intrebi cum sa faci, du-te in setari, si vezi acolo. Sper ca te-am ajutat!

| Kiniee explică (pentru CaLyStuu):

Deci nu imi vede nici mesajele vechi pe care le am cu persoana respectiva :3?

| catalin542000 a răspuns (pentru CaLyStuu):

Adica daca dau block la cineva eu nu ii mai vad comentariu' lui si al meu la adresa lui, ma refer sub fotografie, dar respectivul la care i-am dat block si ceilalti oameni din jur vad comentariile, numai mie imi dispar atat! Nu-i asa?

| JessUnicorn a răspuns:

NU funcţionează.
Block = nu îţi mai poate vedea postările, profilul, nu te mai poate contacta.
Dar mesajele rămân. Îţi scrie ''utilizator blocat''. Şi merg citite. Tu le poţi şterge dar lui îi vor rămâne mereu (dacă vrea să le şteargă, le va şterge el)

| Maria_Ana_1996_SMJR a răspuns:

Da poate sa vadă istoricul conversației dar nu poti sa ștergi încât sa nu mai vadă istoricul