| TheFictionist a întrebat:

Dacă doriţi, aş vrea să-mi recomandaţi nişte cărţi pe care le-aţi citit şi care v-au "impresionat" ca să zic aşa.

Răspuns Câştigător
| AlerimxD a răspuns:

Eu îţi recomand Ahern Cecilia – Dispăruţi fără urmă (superb, o vei adora!).
Albom Mitch – Încă o zi şi Ahern Cecilia – Cadoul (despre persoane care au primit o a doua şansă).
Coelho Paulo – Diavolul şi domnişoara Prym ~ foarte interesant şi psihologic. Coelho Paulo – Veronika se hotărăşte să moară e
la fel.
Levy Marc - Prima zi ~ am citit-o de curând şi vreau continuarea!
Nicholas Sparks – Dragă John ~ e de dragoste şi mi-a plăcut.
Paler Octavian – Viaţa pe un peron ~ mi-a dat-o profesorul meu de religie, este despre un om care s-a temut toată viaţa lui de ceva şi, totuşi, şi-a învins pe deplin acea frică.
Cam atât. Să mă anunţi dacă ai citit şi ţi-au plăcut.

8 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Secretele Vaticanului

| TheFictionist explică:

Vă mulţumesc pentru răspunsuri.
@Vanessa: le-am citit, dar apreciez
@AlerimxD: aş vrea să ştiu unde le pot găsi pentru că am căutat şi eu două dintre ele, dar nu le-am găsit.

| lov3dreams a răspuns:

Anna karenina - lev tolstoi;
Crima si Pedeapsa - Dostoievski;
Scrisoare de dragoste - M. Drumes; Suflete moarte - Gogol
Ingeri si Demoni - Dan Brown; Dominique Fernandez- Ingerul destinului; Martin Amis- Sageata timpului; Magicianul - John Fowles
nu le-am citit pe toate dar am auzit ca sunt ff faine fundita

| alex50 a răspuns:

Anna Karenina, cartile de Danielle Steel.

| Anca_5268 a răspuns:

Ai putea incerca "Jurnalele Vampirilor" de L.J.Smith(desi mai nou toti le-au citit), "Pe aripile vantului"-Margaret Mitchel, "Mandrie si Prejudecata"-Jane Austen. Depinde de ce gen vrei, ca asa sunt foarte multe carti super... big grin

| Mewy a răspuns:

Incearca "Diamantul din Drury Lane"(Julia Golding) sau "Fetia celei dea sasea luni"(Moony Witcher) [Fetita celei dea sasea luni are 4 volume si ti le recomand pe toate]

| Emaaa5728 a răspuns:

Singur pe lume-Hector Malot; Maitreyi-Mircea Eliade; si cam atat:X
eu nu prea citesc. dar din cate carti am citit. astea 2 au fost cele mai tari. Sper sa`mi raspunzi : daca le-ai citit.sau daca le vei citi. Oricum Maytreyi e mai mult de fete da merge si pentru baieti. Ajtept rasp:*

| Vanessa_3130 a răspuns:

"Scrisoare de dragoste" - Mihai Drumes, " Jane Eyre" - Charlotte Bronte, "Joc" - Al Mitru, " Elevul Dima dintr-a saptea" - Mihail Drumes, " Enigma Otiliei " -George Calinescu, "Twilight" -Stephenie Meyer si cea care mi-a placut cel mai mult : " Invitatie la vals" - Mihail Drumes. Cam astea sunt cartiile care mi-au placut foarte mult dintre cele pe care le-am citit si sunt in mare parte de dragoste