| Roocsanaa a întrebat:

Hei TPU... Puteți să-mi recomandați niște cărți ineresante, care v-au impresionat? Mulțumesc.

8 răspunsuri:
| dragos38 a răspuns:

Sven hassel, isaak asimov, Alexandre Dumas.

| ASimpleUser a răspuns:

Singur pe lume-Hector Malot
Oliver Twist-Charles Dickens
Heidi-Johanna Spyri

| Rose123 a răspuns:

Heey! :-)
Iti voi scrie cateva titluri de carti(toate sunt fantasy sau de aventura) citite de mine. Daca ti se par interesante, poti cauta pe internet cate un rezumat sau poti sa-mi tirmiti un mesaj privat si iti voi impartasi parerile mele! happy
-Captiv in Labirint(pana acum in Romania au aparut volumele 1 si 2-Incercarile focului) de James Dashner
- Seria "Fortele raului absolut" de Kelley Armstrong
- Seria "Jocurile Foamei" de Suzanne Collins
- Seria "Academia Vampirilor"(6 volume) de Richelle Mead
- Seria "Jurnalele Vampirilor" de L.J.Smith
- Seria "Cercul secret" de L.J.Smith
- Seria "Culorile dragostei" de Kerstin Gier

| teodora24 a răspuns:

1.Romanul adolescentului miop-Mircea Eliade
2. Piciul-Alphonse Daudet
3.Ciresarii(5 volume)-Constantin Chirita
Acestea 3 mi-au placut foarte mult.

| teateutza a răspuns:

Cercul secret
e draguta

| PikaPiku a răspuns:

- Seria Fallen "Damnare", "Ratacire", "Pasiune", urmeaza si un al patrulea volum.
-Trilogia "Fifty Shades of Grey" E. L. James
-"Multumesc pentru amintiri"; "Suflete pereche" Cecelia Ahern
-"Dama cu camelii" Alexandre Dumas fiul

| Ianulea a răspuns:

1.Naşul -Mario Puzo
2.Codul lui Da Vinci -Dan Drown
3. Ultimul Don -Mario Puzo
4.Fortăreața digitală -Dan Brown
5.Alchimistul- Paulo Coelho
6. Jane Eyre -Charlotte Brontë

| AnneMarie04 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult cartile moderne, de groaza..asa ca iti recomand toate volumele din Fortele raului absolut de Kelley Armstrong. Eu le-am citit toate 3 volumele in 4 zile pentru ca sunt pline de aventura, suspans, clipe inspaimantatoare si foarte putin romantism.