| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Daca e sa alegi intre prieteni si iubita/ul, pe cine ai alege?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Bazeaza`te pe iubit, dar tine`ti si prietenii aproapewinking[ZIC EU big grin]

20 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Pe ea, normal.cum sa le povestesc eu la prieteni ca a pierdut steaua?

| N538961518 a răspuns:

Daca prietena nu mi-ar accepta prietenii... ea pleaca. Daca prietenii nu-mi accepta prietena, aflu din ce cauza, verific daca e de rau pleaca prietena iar laughing daca e ok o cearta cu prietenii eventual o bataie, o betie, un fum si a doua zi suntem ca la inceput si impac si capra si varza.

| emilica95 a răspuns:

Eu as alege prietenii pentru ca iubita/ul este ceva temporal si prietenii sunt ( sau cel putin ar trebui sa fie) pentru. totdeauna

| cutza a răspuns:

Pai in primul rind ar trebui sa te gindesti bine cit de mult tine la tine cel ce tea pus sa alegi, pentru ca cel care tine cu adevarat la tine nu te va pune niciodata sa faci o astfel de alegere dificila,(intr-o oarecare masura aceasta e o dovada de egoism)el va cauta sa faca compromisuri!
Gindestete bine pentru ca risti ori sa pierzi o mare iubire ori un prieten adevarat!

| amstaff a răspuns:

Prietenii

| georgesur a răspuns:

thinking ...eu zic ca depinde de orientarea sexuala a fiecaruia!winking

| littleony a răspuns:

Dar de ce trebuie sa alegi? eu una nu as alege prietenii pentru ca imi dau seama ca nu sunt niste prieteni adevarati din moment ce m-am pus sa aleg...as incerca sa aflu mai multe despre persoana iubita ...si ma voi gandi daca prietenii chiar au dreptate. ...si oricum succes daca trebuie sau va trebuie sa faci o atsfel de alegerewinking

| nebucadnetar a răspuns:

As vrea sa-ti spun ceva foarte interesant despre un prieten adevarat:,, PRIETENUL ADEVARAT IUBESTE ORICIND SI IN NECAZURI AJUNGE CA UN FRATE ". Iar despre iubire iarasi as vrea ca sa-ti spun un alt lucru foarte interesant :ESTE USOR SA IUBESTI PE CEL CE TE IUBESTE DAR IA INCEARCA SA IUBESTI PE ACELA CARE NU TE IUBESTE -----ACEASTA IUBIRE ESTE O IUBIRE DIVINA PE CARE NOI OAMENI AR TREBUI SA O PARCTICAM. Iar referitor la intrebarea ta as vrea sa-ti spun ca ub prieten adevarat este acela care te si iubeste iar alegerea este ca nu o sati ramina decit sa alegi o singura persoana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul meu si al multeor persoane cred,... iubitul bineinteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe iubyrea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nimerit si eu in asa situatzie.:'(...si vreau s zic ca e foatre greu s alegi.anume cand konstiintizezi ca ambele persoane iti sunt foarte dragi.sad
eu am ales iubitul. dar oricum nu pot uita de prietena pe care am lasat-o...imi este greu fara ea si stiu ca nu voi mai gasi ashea prietena ca ea...inca o mai iubesc. dar alegerea... e alegere.:'(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii in ziua de azi totusi te inseala... Nu poti fi sigur pe ei... insa cu iubitul urmeaza sa traiesti o viata... atunci cand ai o greutate... atunci cand ai o bucurie, prima persoana care o vei anunta va fi iubitul. se bucura/ plange impreuna cu tine... prietenii... hmm... mai "dur" spus, ar fi doar detalii... ceva de umplutura a vietii... insa impreuna cu iubitul iti construiesti viitorul... Bineinteles ca nu trebuie sa ne izolam nici de prieteni... TOTUL SE FACE CU MULTE PRECAUTIE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu daca ma gandesc bine, as alege iubitul pe primul loc, si pe locul doi prieteni.

| Dragos20 a răspuns:

La viata mea, adica iubita langa care voi trai! pe urma prietenii

| 999999 a răspuns:

Stii vorba aia..baietii sunt multi da prietenii putini

| alinutza_8657 a răspuns:

Daca tii mult si la prieteni si la iubit atunci trebuie sa alegi ambele variante, pentru ca daca vrei sa ai un iubit atunci trebuie sa ai, da prietenii te ajuta mereu cand ai nevoie de ceva, prietenii de incredere tot timpul trebuie sai tii deaproape pentru ca ei te sustin intr-o situatie grea asta e parerea mea pa

| byanca a răspuns:

Iubitu