| blackkrose a întrebat:

Daca e sa alegi intre prieteni si iubita/ul pe cine ai alege?

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Prietenii vin si pleaca si se tin cu cheltuiala. In principiu aceste alegeri nu se fac cand e vb de prieteni adevarati si de o iubita desteapta.

29 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Daca tii si la prieteni si la iubit, dilema este rezolvata si ar fi cam asa: daca e sa alegi intre mama si tata, pe cine ai alege...nu se compara nu?

| fabiola a răspuns:

Iubitul petru ca el trebuie in primul rand sa-ti fie prieten adevarat!

| Mandarinaa a răspuns (pentru fabiola):

Chiar si daca el te pune sa faci asta?

| fabiola a răspuns (pentru Mandarinaa):

Nimeni nu dicteaza inimii, nici macar tu!

| Sara a răspuns:

Iubitul, daca merita cu adevarat.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca persoana iubita ma iubeste, nu ma pune sa aleg. La fel si prietenii. Imi respecta alegerile.

| Mya a răspuns:

Mai intai as pune lucrurile in balanta, cine si de ce merita mai mult decat celalalt... dar sper sa nu fiu nevoita sa fac asta vreodata! Poti gasi diverse modalitati in care sa-ti pastrezi si iubitul si prietenii, chiar daca acestia nu se plac reciproc.

daniela
| daniela a răspuns:

Daca cineva iti impune asa ceva inseamna cu nu iti e prienten... fiecare are un rol important in viata cuiva

| Nastia a răspuns:

Iubitul, normal k p el,.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Lasi sa aleaga ei. Cu siguranta cei care tin mai mult la tine iti vor ramane aproape.

| greg a răspuns:

Ma depaseste, depinde de la caz la caz.Depinde de iubita si de prieteni.

| dulshe a răspuns:

Depinde de multe lucruri
*daca mar pune iubitul sa aleg asta as alege prietenii
*daca mar pune prietenii sa aleg asta las alege pe el
*daca nu mar pune nimeni in aceasta situatie si ar trebui sa aleg asta din vointa proprie cred ca as alege prietenii, sunt cei mai importanti in viata(impreuna cu familia) si nimeni nu-i poate inlocui, doar de asta au si numele de prieteni

| dulshe a răspuns:

Depinde de multe lucruri
*daca mar pune iubitul sa aleg asta as alege prietenii
*daca mar pune prietenii sa aleg asta las alege pe el
*daca nu mar pune nimeni in aceasta situatie si ar trebui sa aleg asta din vointa proprie cred k as alege prietenii, sunt cei mai importanti in viata(impreuna cu familia) si nimeni nui poate inlocui, doar de asta au si numele de prieteni

prfml
| prfml a răspuns:

Initial as alege pe toti, dar daca trebuie sa aleg, depinde, daca avea de gand sa imbatranesc cu iubita as alege-o pe ea. Si ea la randul ei nu ar trebui sa imi ceara asta.

| FearNoEvil a răspuns:

Orice ai alege pierzi. Daca alegi iubita pierzi prietenii. Daca alegi prietenii pierzi iubita. Deci e imposibil de ales intre prieteni si iubita.
Morala: alege cu grija si prietenii si iubita.

| Zâmbărici a răspuns:

Cine tine cu adevarat la tine nici prietenul si nici iubitul nu te-ar intreba asa cevawinkingwinkingwinking

| yoannah a răspuns:

Depinde de varstatongue

La varsta mea as alege prietenii... insa cand totul devine o relatie srioasa( mai de la 20 de ani inkolo), cred ca as alege iubitul.
In orice caz... depinde de firea oricarui om...
Si sincer... as incerca sa-mi pastrez si prietenii si iubitultongue

| dulcika a răspuns:

Krd k p amandoua... dar iubita/ul te poate parasii orcand p cand adevaratii prietenii nu...

| marria a răspuns:

De ce trebuie sa aleg? Cred ca as alege cu cel care nu ma pune sa aleg...

| stelinela a răspuns:

Iubitul, pentru ca el este si prietenul meu in primul rind

| cristina_4459 a răspuns:

Iubitul normal, in primul rand ca el e siguru prieten adevarat si in general prietenii ii pierzi pe drum, nu uita ca iubitul poate sa stea langa tine o viata... dar amicii se pot uita foarte usor, sau daca unu pleaca din oras nu mai e aceeasi legatura oricat ai incerca...si eu am fost intotdeauna de parere ca nu e bine sa-i spui unei prietene totul despre tine, poate ca intr-o zi o sa spuna ceva altei prietene si tot asa, daca vreau sa cer un sfat cuiva mai bine vorbesc cu o persoana straina ca stiu ca n-ar spune nimanui...eu n-am incredere in prieteni si nu consider pe nimeni prieten ca m-au dezamagit toti...

| cristina_4459 a răspuns:

Marria pot sa stiu si eu de ce mi-ai votat raspunsul ca fiind stupid? mi-am spus parerea atat, cum ti-ai spus-o si tu...sa stii ca nu e frumos

| haladita2307 a răspuns:

Cu siguranta pe iubitul meu, prietenii nu iti vor intotdeauna binele pot fi invidiosi pe succesele tale si ale lui, in cazul meu iubitul este totul pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege prietenii pentru ca nu sunt de acord cu persoanele care imi impun cu cine sa stau si cu cine nuhappyadica in momentul in care mi-ar cere asta m-as ridica si as pleca..bye byehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege prietenii deoarece si iubita/iubitul fac parte din acel grup...este tot prieten...//

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena mea cea mai buna are de vreo trei saptamani un iubit pe care tot eu i l'am propus si cu toate astea de cand e el cu ea parca ea se comporta mai urat cu mine si mereu face multe figuri si tot din cauza lui am avut o cearta foarte urata si acum ne'am impacat dupa ce tot eu am facut un gest fff frumos si ea totusi mi-a spus ca nu o impresioneaza si pana la urma a doua zi a inceput sa planga si mi-a lasat niste mesaje foarte frumoase si ne'am impacat dar tot asa se comporta cu mine si ma cam deranjeaza pentru ca noi suntem prietene de cativa ani si acum a aparut pustiu ala care e mai mic ca ea la inaltime si adica na ar trebui sa fie mai importante prienele decat un baiat si depinde si de prietene pentru ca eu consider ca am fost o prietena adevarata pentru ca ea cand mi-a spos mie sa nu ma bag cu un baiat pentru ca daca ma bag cu ea nu mai vb cu mine niciodata eu nu m-am bagat cu el doar pentru ea straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles iubitul. O simpla explicatie este acea ca iubitul/a iti cunoaste vaginul sau penisul iar prietenul decat masca sociala.
Daca este sa alegi intre iubit sau parinti, inteligent este sa alegi parinti si sa te intalnesti pe ascuns SAU IN TACERE cu iubitul, daca iubitul/a este de acord daca este de ales extremismul alege/ti sa. ti castigi independenta apoi alege iubitul.Atat timp cat esti sub tutela economica a parintilor din pacate ei vor alege pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege prieteni. O prietenie tine o viata dar iubireai trecatuare

| alinaalinutza a răspuns:

Cred ca le-as alege pe amandoua... dar daca trebuie neaparat una as alege prietenii...nu se stie cand vei gasi partenera/ul. dar prietenii nu ti mai gasesti.