| monica_4690 a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti intre prieteni si iubit/iubita pe cine ati alege si de ce?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E bine sa nu fi pus in situatia de a alege. Cine te pune sa alegi? Iubitul? Atunci uita-te mai bine la el, s-ar putea sa nu fie cel dorit. Prietenii? Analizeaza-i mai atent si analizeaza-ti i iubitul.

16 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ar trebui sa se excluda!
Prietenii ar trebui sa iti accepte persoana iubita, persoana iubita ar trebui sa iti accepte prietenii!
Daca cineva te-ar pune sa alegi... ei bine, alegerea iti apartine..., fiecare alege ceea ce este mai important!
Nu am fost pusa intr-o asemenea situatie, si pentru ca stiu sa imi aleg prietenii, pot avea si o relatie de cuplu fericita.

assiris
| assiris a răspuns:

Prieteni, intre ei poate exista si unul care sa treaca la nivelul de iubit/iubita...

| DenissaDeea a răspuns:

Eu binenteles iubitul, doar daca consider ca iubitul are dreptate si depinde de motive! Dar intr-o relatie de incredere nu exista loc de a alege! prietenii imi sunt prieteni! iar iubitul iubirea mea.
Consider ca am dreptul sa aleg si sa decid ce vreau fara a mi se impune sau sa alege, nu exista loc.

| nicky a răspuns:

Depinde de situatie. In mod normal as prefera sa nu fiu pusa in situatie, daca as fi si relatia cu iubitul ar fi una sigura atunci as alege iubitul.

auran
| auran a răspuns:

Pia depinde de relatia dintre tine si iubit/a. Merita? atunci, pastreaza-l.
Dar poate fi si invers.
Eu de exemplu nu cred in prieteniile din ziua de astazi.
Dar, nici baietii din ziua de astazi nu mai sunt cum erau odata. Depinde si de vechimea relatiilor - de prietenie si de iubire.

| bethy92 a răspuns:

Cred ca as pune ambele parti sa aleaga. ori ma accepta cu iubita cu tot/ ori ma accepta cu prieteni cu tot. si at vezi care iti e prieten cu adevarat si daca pers iubita te iubeste si te accept cum esti u.
desigur pentu ca atunci totusi s-ar putea sa pierzi pe cineva din prieteni tai sau chiar pe cine credeai k te iubeste, at realizezi k nu te-a iubit delocwinkingwinking

| oana16 a răspuns:

Pe iubitul meu desigur!
pentru ca am ramas fara prieteni. aveam si eu o multime de prieteni cand aveam baniwinking
cand nu i-am mai scos in oras pe banii mei si am avut si eu o problema parca ar fi zis"imi pare rau dar nu te cunosc".

| moji a răspuns:

Sper sa nu fiu niciodata in situatia de a alege. Dar daca totusi trebuie, as alege prietenii pentru ca sunt mai greu de facut si pastrat in ziua de azi si nu as vrea sa-i pierd. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff ce grea intrebare...nu pentru alege nu e bine nici fara unu nici fara altu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi intotdeauna am sentimente mai puternice pentru prietenul meu decat pentru amici dar la-s alege pe el doar daca am fi impreuna de aproximativ un an pentru ca desi esti impreuna cu un baiat si crezi ca ai ajuns sa il cunosti nu sti niciodata ce ii poate pielea...crede-ma ca am multa experienta cand vine vorba de relatii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poy nu stiu ce ras sa iti dau pentru ca tin ft mult l pr mea dar si l iubitul meu.cred ca as alege pe cea mah buna pr a mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege iubitul pentru ca prietenii in ziua de azi nu mai sunt prieteni sunt doar niste prefacuti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema in momentul de fata. Iubitul m a pus sa aleg intre el si prietena ce a mai buna...nu stiu ce sa fac...sunt disperatasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni pentru ca ei ma ajuta in absolut tot ce fac nu se sfarseste lumea doar la un singur baiat deci prieteni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni daaa... LOL

| allyss a răspuns:

am fost pusa in situatia asta si am ales iubitul... dar acum am ramas si cu prieteniibig grin