| Georgiana192929292 a întrebat:

Daca inca nu mi s-a eliberat buletinul de 18 ani si pe cel de la 14 mi l-au luat cei de acolo, pot merge la beach please cu o copie de la fostul buletin si de la certificatul de nastere? Nu am pasaport

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Si de obicei buletinul vechi ti se ia in momentul cand ti-l dă pe cel nou.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Fara un buletin valabil sau pasaport nu se poate sta la hotel, motel, pensiune sau merge undeva unde ti se cere un ID legal si valabil (adica cu termen de valabilitate inca).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca acolo ți se cere act de identitate să știi că nici certificatul și nici copia nu sunt acte legale.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca va sta nimeni sa-ti verifice varsta. Poti trimite un mesaj organizatorilor pe pagina lor, sa-i intrebi.

| UserRo10 a răspuns:

Salut. La checkin si la eliberare bratara ai nevoie de buletin. Da un mesaj pe paginaevenimentului si in cel mai rau caz mergi cu cert nastere. Sau iei pasaport