| MihaiLuis a întrebat:

Dacă închiriez un apartament pentru o noapte, noaptea de revelion, apartamentul este pentru 4 persoane. Am voie pe decursul sejurului de o noapte sa-mi aduc niste musafiri in apartament. Care sa stea cateva ore, nu să doarmă?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai dreptul dar si raspunzi deplin pentru intregul apartament, bunurile din el, precum si de tot ce se intampla acolo.
In caz ca ai contract, in anexa trebuie sa fie incluse starea bunurilor si eventuale fotografii despre starea existenta.
Daca se intampla ceva si nu ai contract, poti fii acuzat de multe infractiuni, fara mare posibilitate de a te putea apara!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine fă acasa la tine Revelionul, decît sa inchiriezi apartamentul cuiva se îmbată prietenii tai sau tu si stricati oamenilor casa, o sa incepi anul nou cu multe datorii asta vrei? Fă ti acasă la tine revelionul si daca strici ceva este la tine acasa nu la altul in casa.

| christall a răspuns:

Sigur ca poti. Sper ca ai contract de inchiriere. Te apara de multe situatii neplacute.