| Andiiiiiii a întrebat:

Daca nu mananc timp de 3 zile, cat slabesc?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu slabesti mai nimic in schimb risti sa te inbolnabesti

| SweetSacrifice a răspuns (pentru mona):

Cum sa nu slabesti deloc, tu te auzi? Logic ca slabesti.

| mona a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Eu ma aud...tu te auzi?

| SweetSacrifice a răspuns (pentru mona):

Incerci sa fi amuzanta?

| mona a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Absolut deloc si referitor la raspunsul ce l-am dat mai sus ...eu nu am zis ca nu slabeste deloc...am zis ca nu slabeste,, mai nimic,, si nu ar trebui incurajat un copil care e in crestere sa faca foamea cu speranta ca slabeste

| SweetSacrifice a răspuns (pentru mona):

Depinde cum definesti tu "mai nimic ", eu zic ca 1 kg ar fi destul de mult in perioada aceea.Nu ar trebui incurajat, dar nu inseamna ca nu trebuie sa ii spui adevarul daca a pus o intrebare.Si cel putin 1 kg nu mi se pare "mai nimic " pentru 3 zile.

| Konata a răspuns:

Daca nu mananci 3 zile poti face anemie, ulcer, iti va cadea parul, stari de grata, ameteala, pofta de mancare foarte mare, etc. Ca sa slabesti trebuie sa mananci regulat si sa faci multa miscare daca nu vrei sa-ti risti viata.

| SweetSacrifice a răspuns (pentru Konata):

Wow,nu crezi ca exagerezi? Pana si unii medici recomanda ca 3 zile sa bea numai lichide, pentru a isi curata corpul si a slabi cateva kilograme.Documenteaza-te inainte sa vorbesti. Daca te infometezi pe termen lung, atunci ai problemele mentionate mai sus, nu daca nu mananci 3 zile.

Daca esti in crestere, nu e sanatos. Anyway, cand nu am mancat 3 zile, am slabit maxim 2 kg, dar depinde si de motabolismul tau. Daca te-ai mai infometat inainte, probabil ca o sa slabesti mai greu.

| Musique a răspuns:

Nimic.
Ca să slăbești nu trebuie să te infometezi.

| Aberdeen a răspuns:

Asta ar fi cea mai mare greseala pe care si-ar putea-o face cineva singur! in primul rand, imi pare rau dar chiar nu stiu cam cat ai putea slabi in trei zile....insa, sa stai nemancat atata timp va fi o greseala enorma pe care ai putea-o face, si care s-ar putea manifesta intr-un mod groaznic(stari de ameteala, greata, etc)....cred ca stii, si poate te plictisesc, ca viata ta depinde de multe decizii pe care le iei pe domeniul medical.

IN CONCLUZIE: INCURAJEZ, IN CAZUL IN CARE VREI SA SLABESTI ALTE MODALITATI...winking

| duuh a răspuns:

Ce-ar fi sa nu te infometezi in halul asta, ci doar sa mananci mai putin, fara dulciuri, paine, prajeli si sa alergi cateva zeci de minute in fiecare zi?

| DANIEL72 a răspuns:

Slabesti de tot rolling on the floor

| lovelife9 a răspuns:

Eu zic sa nu faci asta ca dupa ai sa mananci cat pentru aceste zile.