| Paix a întrebat:

Daca se poate sa ma lamuriti su pe mine cu urmatoarea dilema TPU!?
Deci ete vorba desprea matematica mai exact derivate, stiu destul de bine pe capitolul asta, doar un singur lucru nu-l cunosc, cand am asa ceva :
f(1)+f(2)+f(3)+...f(2014)=?
Ce fac?, vreau mod de rezolvare, explicatii, primul funda!

Răspuns Câştigător
| ProfDeMate a răspuns:

Draga Lupita Neagra,
Daca vrei sa te ajut, te rog sa-mi scrii pe adresa: mate. didactic@yahoo.com. Nu iti pot da explicatii aici pentru ac administratorii site-ului imi vor bloca accesul in viitor. Astept mesajul tau,
Prof De Mate