| bogdan_5147 a întrebat:

Daca sunteti fete frumoase si va place de un baiat care nu este chiar asa de frumos, dar la care tineti, ati sta cu el? Sau nu pentru a nu va strica reputatia?

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Aici se lasa cu interpretari. Crede-ma ca daca baiatul ar avea foarte multe calitati, da. Si nu conteaza doar portofelul. Cine isi spune asta inseamna ca ori e prea fricos, ori cretin. Totusi, daca acel baiat nu prea e frumos si are si multe alte defecte, o fata il va refuza. Aici depinde mult si de modul in care gandeste baiatul. Trebuie sa aiba o fire placuta si sa stie cum sa o surprinda si sa ii mentina interesul viu. O fata nu s-ar gandi la reputatie in acest caz, s-ar gandi doar ca o astfel de relatie nu ar merge. Eu iti pot spune si varianta unui baiat. Mereu am visat la aceea partenera superba, perfecta din orice punct de vedere. Totusi, prietenele mele de pana acum nu erau frumoase deloc. Chiar pot spune ca erau urate fata de alte fete. Si totusi le-am ales pe ele pentru ca aveau ceva speciala. Mi-a placut felul lor de a fi incat unele defecte fizice au fost trecute cu vederea.

| Razvan a răspuns:

In primul adejectiv nu ma regasesc dar totusi raspundlaughing
E o vorba:"Nu-i frumos ce e frumos e frumos ce-mi place mie". Cam asa si aici. Poate ca el e mai uratel(urat suna prea brutal)dar daca mie imi place de el si lui de mine de ce nu?hee hee
Prea putin spre deloc conteaza ce crede lumeahappy

Shin
| Shin a răspuns:

@bogdan, gresesti cand te pui pe tava cu totul... De obicei fetelor le plac baietii rai, care le incita si pentru care trebuie sa lupte. Nu baiatul bun care le ofera totul in fiecare clipa. E o realitate cruda... dar o sa inveti pe pielea ta. Fi mai detasat, incearca sa o faci pe ea sa vrea sa te cunoasca mai bine.
Numai bine, Shinwinking

| lilboutique a răspuns:

Ce conteaza cum arata daca se poarta frumos si daca intr-adevar tin la el? bine, asta nu inseamna ca poate sa fie orice uratlaughing dar cred ca felul lui de a fii il face mai frumos in ochii meihappy

| OnWeed a răspuns:

Reputatie? Conteaza asa ceva in dragoste? Conteaza ca mie sa imi placa de respectiva persoana si ca eu sa tin la ea, nu ceilalti...deci nu au dreptul sa ma critice dupa asta.

Eu sunt baiat, dar am generalizat putin si nu m-am putut abtine sa nu raspund tongue

| Mina a răspuns:

Bineinteles ca as sta cu el! Daca tin la el, daca il iubesc mi se pare cel mai frumos barbat din lume si ma mandresc cu el!

| Kitty a răspuns:

Da, eu nu niste principii asa de absurde ca altele ca vaaai cum sa stau eu cu asta. nu vezi ce urat e. si bla bla bla, daca nu mi-ar placea de el normal ca nu as sta, nici cu baietii frumosi nu as sta doar ca sa am o "reputatie mai buna". Daca imi place. e ok, inseamna ca pentru mine e frumos.

| bogdan_5147 explică:

@trafikantu nu e vorba despre mine nu am luat-o in caz particular am luat aceasta intrebare ca si caz genral ca un studiu.Si legat de faptul ca m-ai intrebat daca am bani sau nu ei bine nu ma pot plange de conditii big grin

| bogdan_5147 explică:

, dar daca voi fetele nu tineti neaparat la acel baiat care va ajuta cu tot ce poate si va este aproape si la bine si la rau si va incurajeaza atunci cand sunteti intr-o dilema sau cand sunteti cu moralul la pamant, daca acel baiat v-ar cere prietenia ati accepta?

| trafikantu a răspuns:

Daca are bani, ar sta ele si cu unu chior si ciung si cu 30 de ani mai invarsta.

Ai bani?

| axelmatei a răspuns:

Deci mie unul mi se pare cea mai mare prostie faza cu reputatia ca eu nu am vazut o fata sa umble cu unul si ceilalti baieti sa zica uite ba cu cine umbla aia de acum incolo eu numai ies cu ea si nici nu o mai plac...Genul asta traieste prea mult cu gandul ca oare ce o zice gigica de mine daca fac asta

| Sheridanx a răspuns:

Da.cu siguranta.
De fapt cea mai lunga relatie a mea a fost cu un baiat la care imi placea tot mai putin felul cum arata.Nu era urat dar puteam sa am ceva de 10 ori mai aratos laughing
Deci dragostea nu prea tine cont de aspectul fizic.

| laura_9178 a răspuns:

Eu as sta cu el. pentru mine comportamentul conteaza mai mult decat fata.bineinteles ca trbebuie sa aiba si un aspect dragut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce importanta are asta? Mai degraba, n-as sta cu un baiat gagicar, cu care nu pot deschide un subiect interesant. Imi place intr-o discutie sa mai fiu contrazisa, sa contrazic...nu sa taca persoana care asculta si sa dea din cap!>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufletul conteaza cel mai mult.Frumusetea oricum e trecatoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da dac ii destept, politicos, se compoarta frumos si te respecta da decat unul frumos si prost

| paa a răspuns:

Daca as tine foarte mult la acel baiat nu cred ca ar mai conta cum aratabig grin