| GeorgiSiAtat a întrebat:

Deci. daca sunteti cu un baiat pe care cea mai buna prietena nu il place foarte mult. dar tineti la el si orike ar face ea tot nu renuntati la acel baiat.si sa zicem ca ati fi cu el in secret.cum ii dati aceasta veste prietenei? plzzz ajutorrrrrr... funda

Răspuns Câştigător
| Mauve a răspuns:

Ma crezi sau nu...si mie mi s-a intamplat asta.Prietena mea nu il suporta deloc, a incercat in fel si chip sa ma faca sa renunt la el.Am vrut sa-i fac ei pe plac si nu am mai fost cu el. Dupa un timp, numai mi-a placut de el, probabil ca toata insistenta prietenei mele de a ma face sa nu imi mai placa de el, a mers.Asa ca de tine depinde, ii poti spune prietenei tale ca iti place baiatul si poate te va intelege si toate se vor termina cu bine, dar daca nu va intelege si va certati, ori ramai cu el in secret si sa ramai si cu ea prietena, ori te desparti de el si dupa un timp nu o sa-ti mai placa de el. Dar crede-ma daca nu te va intelege nu e o prietena prea buna. Succes!

2 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Simplu: stau cu el, daca nu accepti nu ai fost niciodata o buna prietena de-a mea.De ce sa nu traiesti relatia asta bine doar pentru ca prietena ta nu e de acord cu el? Esti tu ceea care iti alegi prietenul si ea greseste la faza asta pentru ca daca ar fi o prietena buna ar fi fericita pentru tine pentru ca i-ar pasa de tine si nu numai de ea.Probleme intre ei le rezolva intre ei. Tu nu ai nici-o treaba deci e mai bine daca ii zici pe fata tot.Prietenii buni se vad si de la mici gesturi.

| Aimee_6013 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa nu mai te ascunzi si sa-i spui direct. Daca iti e prietena adevarata nu te va face sa suferi si o sa fie de acord.