| decagaby a întrebat:

Intrebare pentru fete,de ce sunteti asa de indiferente atunci cand un baiat va spune cat de frumoase sunteti si va arata ca sunteti febletea lui, va place sa ne fierbeti si sa ne tineti in suspans?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

S-au saturat de golani dar si noi santem satuli de golance nu? laughing Cand iti suna alarma jumatatii faci o baie cu axe temptation te dai cu diesel si a ta ramane.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Au ele impresia ca devin mai interesante, dar pe parcurs le trece si pe urma vin la picioarele tale daca esti increzator si sti sa te joci cu mintea lorwinking

| wolder a răspuns:

Pentru ca nu contati toti in viata noastra, chiar daca ne spuneti cat de minunate suntembatting eyelashes
clar pentru tipa asta tu nu conteziwinking

| h3r a răspuns:

Nu suntem deloc indiferente, depinde și de persoana care ne alintă, care ne face complimente. Gândește-te și tu că toți o fac. Și se mai trezește și unu cu „flebețea mea, zâna mea, prințesa mea, pisi, gagica".

| Crucified a răspuns:

Pentru că nu orice pârţar merită atenţie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal, as aprecia de sute de ori mai mult un barbat sa imi spuna esti frumoasa decat "mama. ce buna e.", din start te vrea in patul lui. Cand imi spune esti frumoasa poate nu o face din punct de vedere fizic dar stiu ca am o inima frumoasa.
Unele se simt flatate iar pe altele oric cat le-ai f8te la cap cu chestia asta le-ar durea in c8r, de cuvintele si aprecierile pe care i-le adreseaza un tip. Mie una imi creste hertul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ati vrea sa va cadem in brate pentru niste complimente?laughing
Vezi tu, vorbe frumoase toti baietii stiu sa spuna. Uneori sunt spuse din inima, alteori sunt doar "vrajeli".
Cu cat cuceresti mai greu o fata, cu atat poti fii sigur te merita si o meriti.
Doar nu vrei o fata care sa se indragosteasca de un baiat doar pentru ca ii spune ca e frumoasa si se poarta frumos cu ea...
Desi uneori parem indiferente, de fapt, ne vine sa urlam de fericire. Tinem cont de orice gestbig grin.
Totusi, nu inteleg: atunci cand e indiferenta o fata, nu e bine, da impresia ca nu e interesata, ca are fite etc. Iar atunci cand nu mai e indiferenta, tot nu e bine, pentru ca "s-a lasat" prea usorlaughing
Si mai ziceti ca noi fetele suntem complicatelaughing.

| decagaby explică (pentru anonim_4396):

Asta asa e dar ma refer la sentimentele voastre uneori sunteti, nu toate foarte reci cu toate ca un baiat va iubeste la nebunie dupa ce ii dati motive

| anonim_4396 a răspuns (pentru decagaby):

Pai ori nu ne place de acel baiat, ori il "punem la incercare"big grin. Si daca tot continua sa lupte pentru noi, atunci clar ne meritabig grin.

| unknøwn a răspuns:

Pentru că asta e atitudinea corectă.
Un băiat care pune fata pe un piedestal nu e bun de nimic pentru respectiva fata mai mult decât să-i care cărţile sau să îi cumpere un suc.
Eşti mascul în *** mea.
Nu e o atitudine deloc bună când faci o fată să se simtă superioară ţie. Gândeşte-te. Dacă o faci să se simtă altfel de ce ar ieşi cu un tip inferior ei? Ar căuta unul pe aceeaşi măsură, sau superior ei.
Aşa că lasă atitudinea asta de pupincurist dacă vrei fete.

| C26 a răspuns:

Nu toate sunt la fel happy!

| Gefox a răspuns:

Depinde de persoana care ne face complimente.

| AndreiGSQ a răspuns:

Pentru ca stiu deja ceea ce tu vrei sa le spui. Crezi ca ele n-au oglinzi?
Ai uimi o fata de 120 kg si plina de acnee daca i-ai spune ca te atrage, insa banuiesc ca target-ul tau este mai ridicat.

| decagaby explică (pentru AndreiGSQ):

Normal ce naiba

| CaDyiii a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri si sinceritate

| KittyGirl63 a răspuns:

Depinde de situatie! Unii baieti nu-ti spun asta din inima, ti-o spun la vrajeala, asa ca unele fete s-au saturat sa tot asculte aceste vorbe, si chiar daca persoana respectiva le spune din inima, ele nu mai cred.

Sper ca te-am ajutat, o seara placuta! happy