| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Daca te-ai privi din perspectiva altui om, ce ai vedea? Fiti sinceri!

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Eu chiar vreau sa fiu sincera si las laudele pentru altii.
La prima vedere par o tipa slabuta, mai pitica decat ma imaginau, ingamfata, cu nasul pe sus, care nu vorbeste cu toata lumea, este selectiva.
La a doua vedere, par amuzanta, poate uneori enerveaza pe unii, apoi oamenii cred despre mine ca sunt prietenoasa, dar am impresia ca sunt un pic rezervati cand mi se vorbeste. Nu pot sa inteleg de ce, poate in spatele prieteniei pe care o arat, se ascunde duritate si oamenii vad.
Pe urma, cand ajung sa ma cunoasca mai bine, imi observa si calitatile. Care or fi alea, le stiu eu, le stiu si altii.

18 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

O fata cu personalitate, mandra, cu simtul umorului, deschisa, inteligenta, nonconformista, accesibila dar greu de cuceritbig grin!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un om dur, inteligent, muncitor si cicalitor.

| psiholoaga a răspuns:

O tipa cam copilaroasa pentru varsta ei, cu gusturi bizare la imbracaminte, care flirteaza cam mult si e innebunita dupa ciocolata.

Janina
| Janina a răspuns:

Cred ca as vedea doar jumatate din defectele pe care mi le atribui in mod normal tongue

daniela
| daniela a răspuns:

As vedea o persoana care vorbeste foarte mult, un pic dezordonata, dar care este ambitioasa, munceste mult, e familista isi iubeste si isi ajuta prietenii la nevoie (rau insa de cei care o calca pe coada rau de tot, se supara greu dar cand se supara nu-i mai trece), ii plac calatoriile pe care le organizeaza cu minutiozitate dar ii plac si iesirile spontane, gateste bine dar mai greu cu prajiturile.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Habar nu am.Eu cad dintr-o extrema in alta.Cateodata imi vad si defectele pe care nu le am... iar cateodata ma consider prea buna pentru lumea asta laughing Sunt o ciudata cateodata...stiu.

Cu toate astea... daca sa zicem ca m-as privi din perspectiva altor oameni... m`as vedea mica, incapatanata, rautacioasa, ambitioasa cateodata, sufletista

| gabrielutzu a răspuns:

O persoana lasa, nehotarata, lenesa, delasatoare, bleaga, laudaroasa, plictisitoare, intr-un cuvant imposibila, cu care nu merita sa ai de-a face, nici macar de un "buna ziua" si cu care nu ai vrea nici o secunda sa traiesti.

| sergiu25bc a răspuns:

As vedea 1 persoana sincera, foarte sensibila, care la aflarea unor vesti ramin f marcat(ex moartea mamei mele la 45 ani)1 persoana foarte ambitioasa, vb foarte mult si unii zic doar cand dorm nu pot vb. Din cauza mai multor esecuri in iubire nu mai cred in fetele din ziua de azi.

| Alexandrinaa a răspuns:

Emil Cioran spune: "Daca ne-am vedea prin ochii celorlalti, am dori sa disparem imediat". Stii de ce? Pentru ca fiecare om ne vede altfel. Habar nu avem ce cred de fapt ceilalti cand ne privesc si cand ne vorbesc. Habar n-ai cata invidie exista si cum iti cauta defecte atunci cand esti bun. Sau cum se bucura si te lauda atunci cand esti slab. Cata prefacatorie e in jur. Din pacate! happy Dar in mare, sunt o fiinta prietenoasa dar poate uneori prea...prea. As putea fi considerata putin naiva. Dar sigur, eu nu ma las descoperita asa usor. Dar oamenii comenteaza si... interpreteaza fiecare gest. happy

| sergiu2525 a răspuns:

Un sobolan lenes, mancacios, pofticios si extrem de cicalitor exact ca un pierde vara

| baba a răspuns:

Nu ştiu ce aş vedea! Probabil o adunătură de comportament de care în momentul de faţă nu sunt convinsă. Ce n-aş da să mă pot vedea măcar o oră din perspectiva altui om!

Răspuns utilizator avertizat
| emilica95 a răspuns:

Zgubilitica, nesimţită, tupeistă, stresantă, crizată, tin prea mult la persoanele de langa mine, am nasu mare, ochii frumosi, picioare prea mari, urasc persoanele care imi sunt "prietene", dar le doare in. de mine straight face

as muri fara prieteni, dulciuri, mate si sportbatting eyelashes

| emilica95 a răspuns:

Ah scuze... nu am citit cu atentie intrebareabatting eyelashes
as vedea o fata prea energica, cu ochi frumosi care tine la prieteni

| dulcika a răspuns:

Vorbareata, tupeista, dechisa... dar tot odata sunt plina si de defecte...

| Bacalov a răspuns:

Adevarul e ca ar trebui DOAR sa-i ascultam pe ceilalti si sa tinem cont ca cele auzite reprezinta 7-8% din ceea ce ar vrea sa zica.
Toata lumea se vede "frumos, destept si modest", care nu o face - nu cred ca are o sansa reala in lumea de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din perspectiva altui om cu aceleasi perspective ca ale mele?laughing
daca m-as privi din perspectiva unui cocalar/manelist as parea un papa-lapte, daca m-as privi din perspectiva unui mediocru/ignorant as parea plictisitor, iar daca m-as privi din perspectiva unui om cu perspective/inteligent as parea neinteresant caci nimeni nu e mai interesant ca el insusi.laughing

| jedi a răspuns:

Nustiu care perspecitva altui om cu referire la mine dar eu daca mas vedea prin ochi altui om as vedea o fintza care no cunosc laughing, nici nu stiu de pe ce planeta sa fi venit thinking