| ajfsfamqewED a întrebat:

Daca vreau sa cumpar ceva de pe mercador, sau okazii sau, alt site... ce trebuie sa fac? sa vorbesc cu tipul? completez ceva? platesc inainte? cine ma poate lamuri?

Răspuns Câştigător
| TheBlisterExists a răspuns:

In general persoanele de acolo isi lasa datele de contact. Contactezi persoana fie prin mesaj pe site fie prin datele de contact lasate de el/ea si stabiliti pretul si metoda de trimitere.
Dupa ce va intelegeti o sa ti se trimita coletul cu plata in ramburs. Asta inseamna ca o sa mergi la posta sau o sa iti vina curierul iar tu o sa platesti ceea ce ai cumparat plus o taxa suplimentara pentru transport.

Taxa de transport variaza in functie de modul de trimitere (curier sau posta, prin posta fiind mai ieftin dar dureaza mai mult), de greutate (daca vrei mai multe detalii referitor la asta astept mesaj), de valoarea obiectului pe care il cumperi, de marime ( si aici daca vrei detalii astept mesaj) si daca e sau nu prioritar sau fragil.

Sper sa iti fie de folos!

3 răspunsuri:
| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Iti faci cont, cauti produsul, apesi butonul Cumpara, iar apoi vanzatorul te va suna si ve-ti lamuri totul, coletul ajunge in aprox 3 zile si platesti atunci cand il ridici.

| fuzzer a răspuns:

De obicei, cel care vrea sa vanda anumite produse, isi lasa numarul sau id-ul. Il contactezi si discutati, unde sa va intalniti, si negociati.

| Okaziiro a răspuns:

Salut! Daca vrei sa cumperi de pe Okazii.ro, iti poti crea cont aici http://bit.ly/1dBUVC5 si poti cauta articolul dorit http://bit.ly/1dBUVC5 In pagina fiecarui produs ai optiunea "Intreaba vanzatorul" sau "Cumpara acum". Odata inregistrata achizitia vei primi datele de contact ale vanzatorului pe email, oferirea sau solicitarea lor nefiind permisa prin sistemul de mesagerie. Ne gasesti si la suport@okazii.ro sau 0374OKAZII. O zi frumoasa!

Întrebări recente