| ian04ka a întrebat:

Dati-mi o lista cu cele necesare la o tabara in afara de haine!

5 răspunsuri:
| KyraW a răspuns:

Lanterna,o bricheta,un cutzitash mic...un pix, o busola, telefonul mobil(desi nu cred ca o sa ai semnal)

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a răspuns:

Pai poti sa iti iei asa:
Mancare,(fructe, un sandwish si ceva dulce) O carte interesanta ca sa nu te plictisesti in masina, ipod sau mp 4 sau ce ai tu, ( asta in caz daca te plictisesti si nu ai chef de citit) daca iti e rau de masina i-a niste pastile si niste pungi, telefonul ca sa vorbesti cu mama ta sau cu cineva in caz daca te-ai pierdut ceva de genu' si bani.
Distractie placuta in tabara!

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Lanterna, ceva de facut(un joc, sau o consola portabila, sau un mp3), sapun si alea alea, daca e o tabara in padure sau alt loc in aer liber nu toate astea sunt valabile.

| RainbowEye a răspuns:

1.Daca se raneste sau se zgarie cineva, o mica trusa medicala.
2.Sevetele umede si uscate.
3.Sapun.
4.Mancare la tine cand tie foame si nu poti manca ca nu e ora exacta de masa.
5.O carte sa nu te plictisesti seara daca nu iti e somn.

| Joker_1091 a răspuns:

Salut! Indiferent daca esti cercetas sau te duci doar intr-o excursie... O sa iti trebuiasca : o lanterna, baterii, un radio, un cutit (briceag), daca vrei sa faci un foc o sa iti trebuiasca : chibrite, bricheta sau 2 scaparatoare ( 2 pietre care scot scantei prin ciocnirea celor doua ), o sticla cu apa... si cam atat! Sper ca te-am ajutat. big grin