| becka133 a întrebat:

FUNDA +VoTULETSE plec intr-o tabara de 7 zile in maramures si imi trebuie o lista cu ce sa imi iau la mine de la haine pana la...rimel...
Cea mai completa lista primeste fundita :X :X :X

Răspuns Câştigător
| deniisu a răspuns:

Deci:Iati pantaloni scurti, pantaloni, 3-spert,lungi,un trenning,lenjerie in intima, tricouri(mai multe ca i vara), 1 sau 2 bluze cu maneca lunga,un hanorac,o umbrela,o pereche de papuci de casa sau slapi, adidasi sau bocanci, daca vrei si balerini.Prosope,costuml de baie,creme de protectie,poti sa iti iei si o rochita asa mai de vara. poate faceti o petrecere ceva pe acolosmugparfumul,deodorant,gel de dus,sampon,periuta de dinti+pasta de dinti,un demachiant,farduri,creion de ochi, lipgloss, ruj.balsam de buze,rimel. Discuri demachainte,servetele(umede si uscate),o esafra,poate si cateva aceesori(chair daca mergi la munte trebuie sa fi cochetasmug)o oja si aceetona,aparatu foto,incarcator de la telefon si aparat,o oglinda,o crema hidratanta, poate si o carte(daca iti face placere sa citesti)o lama(daca foloseti)carti de joc, un carnetel in care sa iti notezi ce ai vizitat(eu mi-am facut un jurnal de calatori si scriu acolo tot ce am vizitat in fiecare excurisie sau vacantahappy )sper ca nu am uitat nimicakissdistractie placuta in tabarahappy

1 răspuns:
| AddaXD a răspuns:

Deci :

- imbracaminte : pantaloni [ scurti, 3sferturi, lungi ]; tricouri; pijamale; lenjerie intima; ochelari de soare; hanorac; o jachetica; tenesi/adidasi; papucei de casa; o gentutza; ceva de stat in casa [imbracaminte evident]; costum de baie [poate e piscina big grin]; curea [pentru orice eventualitate]; accesorii [bratari, lanturi, cercei, esarfa, etc] si altele in functie de decizia ta

- pentru igiena corpului + cosmetice : gel de dus; sampon; sapun; luciu de buze; rimel; oja; lotiune de corp; farduri [daca folosesti] etc.

- obiecte necesare : umbrela; prosop

- pentru distractie : carti de joc

Si evident pe langa toate astea : telefonul; aparat foto [daca vrei] si mancare pentru drum happy