| Georgestaff08 a întrebat:

daca fac in fiecare zi flotari genoflexiuni si abdomene voi creste in masa musculara?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Flotariile sunt foarte bune, dar repet nu conteaza seriile si numarul dintr-o serie, la inceput recomand 20 de flotari, genoflectiuni cu gantere vreo 50, tractiuni vreo 10 zilnic in saptamana a doua cresti numarul cu 10 tot asa, foarte important este sa faci cat mai multe feluri de excertiti

| immortalfaith a răspuns:

Nu conteaza numarul, trebuie doar sa ti epuizezi acea grupa musculara
Pentru inceput fa cate 4-5 serii a cate repetari poti
luni flotari marti genu miercuri tractiuni si abdomene si tot asa
Daca te tii de treaba o sa cresti, asta pe langa o alimentatie buna cu calorii in plus

| Moonlight15 a răspuns:

Sfaturi de om idiot, si idiot e ala care le urmeaza. Cu ce te ajuta niste amarate de flotari? Vrei sa-ti intaresti degetele? Muschii se fac la sala, cu gantere, haltere, aparate etc.

Răspuns utilizator avertizat
| AdeeAdeline a răspuns:

Da, evident o să ajute doar ca prima dată ar trebui să cauți un "program" pentru exerciții pe internet sau poți să ţi-l faci tu, la acel program trebuie să adaugi zilnic/saptămânal câteva exerciții în plus, și din când în când câte o zi pauză, asta cam o data pe săptămână.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdeeAdeline):

De ce "zilnic"? Muschii cresc in zilele de pauza.

Ai nevoie de 3-4 zile de pauza totala pe saptamana, daca vrei muschi seriosi.