| raduqu a întrebat:

Dati-mi un site sau un program unde pot face o emblema de fotbal si sa fie usor de folosit!

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu este usor de folosit, dar te pot ajuta sa il folosesti si sa ai reultate bune.
Poti incerca site-uri online sau programe pentru incepatori, dar asta te-ar ajuta doar sa faci ceva ce oricine ar putea face, cu lucruri care sunt la dispozitia oricui deci oricine poate sa faca acelasi lucru.
Adobe Illustrator este foarte bun pentru ce vrei tu si pentru multe alte lucruri.
Il descarci de pe net, o versiune nou sau una mai veche daca nu-ti suporta pc-ul, apoi intrii pe www.creativemonkeyz.com la sectiunea tutoriale, unde gasesti tutoriale pentru Illustrator.
Intrii, si te uiti la tutorialul "Sigla/logo Vescan", e un tutorial in care ii face un logo lui Vescan, si in care te invata si pe tine cum sa faci unul.
Daca vrei sa faci ceva, fa ceva original nu copia.
Plus ca este foarte simplu.

| raduqu explică (pentru MenInShadow):

Nu imi merge, apare ceva pe ecran! am dat click pe tot ce se putea da de acolo dar nu merge!

| MenInShadow a răspuns (pentru raduqu):

Incearca o versiune mai veche, este posibil sa nu ai un pc compatibil cu versiunea noua, incearca Illustrator cs5 sau cs4

| JusticeForCraiova a răspuns:

Poti face si pe programele astea :
PhotoScape
PhotoShop
Paint.net
chiar si in paint poti face embleme de footbal