| larisacaramel a întrebat:

DAU FUNDA! Continuati intr-un mod cat mai original povestea (va fi un filmulet big grin) :
O fata/un baiat se rataceste in padure si da de o casa. E foarte ponosita, toate sunt ruginite si invechite. Vede multe obiecte de croitorie. La un moment dat, recunoaste un obiect... un obiect pe care insa nu-si aminteste de unde-l stie...
Ce se va intampla? Vine cineva de dupa perdea (sau de altundeva din casa)? Cine era persoana? Ce era obiectul si ce reprezenta? (Actiunea sa se petreaca in casa!)
DAU FUNDA! Rog seriozitate. Fiti cat mai originali! MULTUMESC ANTICIPAT!

2 răspunsuri:
| edytzu4 a răspuns:

Priveste in gol, casa parea parasita, covoare carpite, tesaturi vechi pe pereti, pe care le'a mai vazut undeva. COntinua sa priveasca, dar fiind obosita, adormi in somnu-i lin. Si visa, visa frumos. Visa pe raposata s-a bunica, ce'i zambea si o legana cand era mica.Si asa frumos radea bebelusul de atunci, care a devenit fata de acum.Visul frumos se termina brusc! Oare era un ajutor. un indiciu? nu stie nimeni! Fata incerca sa adoarma din nou, pentru a visa mai multe, si reusi.in visul ei vazu in casa bunicii, intr'un colt, aceleasi carpituri pe pereti pe care le zari si acum, dar mai noi erau atunci! Fata intelese ca aceasta era vechea si modesta casa in care a copilarit, dar pe care a uitat-o cand a plecat sa invete in strainatate! Afara toate erau schimbate, dar casa veche era asa cum o stia ea. Odata, ca din minune, un foc mare s-a aprins! Fata vazu atunci, apropiindu-se de foc, pe bunica crosetand pe scaunul ce scartaia, asa cum era acum 10 ani. Chipul bland al batranei o mangaia, iar fata striga : Ia'ma cu tine! Bunica facu un semn din cap, ce insemna ca nu poate, sau ca nu vrea, apoi spuse :Tu, draga mea, traieste'ti viata. Eu te voi veghea de sus, de unde sunt acum.
Femeia spuse acestea, iar focul se stinse, o ploaie incepuse! Privind spre cer, a vaxut chipul bunicii, care cu un zambet larg pe fata, ii facu cu ochiul!
Sfarsit! Te rog din suflet, adauga id smecherasu_edy2007 caci vreau si eu sa aflu cum s-a facut filmul, daca alegi ideea mea! Te implor, aratami! multumesc anticipat

| larisacaramel explică:

Hm... buna idee, dar ma gandeam la ceva mai... inficosator. Nu chiar horror si nu sangeros, dar mai sumbru oarecum, mai misterios