| bianca32342 a întrebat:

De cam o saptamana si ceva mi-am luat un papagal Micul Alexander.Si de cand l-am luat am incercat sa vorbesc cu el si incet, incet să-mă apropii de el dar fara rezultat ( se sperie si incepe sa tipe )Puteti sa-mi spuneti cum as putea sa-i castig increderea ///?/

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continuă să te apropii de el în felul în care o faci iar cu timpul îi vei câștiga încrederea.
E normal să reacționeze așa, dat fiind că a fost luat din habitatul unde era obișnuit și dus într-un loc necunoscut, nou pentru el, cu persoane străine.