| darcalex a întrebat:

De ce ai nevoie ca sa profesezi intr-un domeniu turistic, dar ca chelner / ospatar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chelner-ospatar. Ar trebui sa ai liceul cu profil de alimentatie publica. In domeniu turistic, te referi la ghid? Daca de ghid e vorba, iti trebuie facultatea pe profil de geografie si 2 limbi straine de circulatie internationala cunoscute la perfectie. Insa, sunt multi patroni care au restaurante, pensiuni si nu se cramponeaza de studii. Omul se formeaza cel mai bine practic. Stii si tu ca teoria ne omoara. Bafta!