| pinky_2290 a întrebat:

De ce credeti ca vedete precum Miley Cyrus sau Jonas Brothers au asemenea impact asuprea copiilor cu varste cuprinse intre 6 si 12 ani?

Răspuns Câştigător
| Diva a răspuns:

Eu cred ca asemenea "vedete"au impact asupra copiilor deoarece acesti copii cu varste coprinse intre 6-13 ani chiar nu au personalitatea inca formata asfel ei cauta un model pe care sa-l imite si in care sa creada cu tarie

11 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Nu stiu hypnotized
ps. am 14
xoxoo, mary

| cioco1tweety a răspuns:

Pai acum sa fim seriosi.nu cred ca un copil de 10 ani l-ar intelege indeajuns de bine pe Shakespeare.si atunci normal ca isi cauta un exemplu in cei pe care ii inteleg cel mai bine.peace sign

| BlueDreams a răspuns:

Nu cred ca acesti copii ar fi interesati sa-l asculte pe Mozzart.Deoarece vedete precum Miley Cyrus sunt mult mai apropiate de varsta lor.

| MonicutZZa a răspuns:

Nu nu-i adevarat! Eu sunt unul dintre acei copii si eu nu caut nici un model. Poate ca-i admiram pentru ca sunt cu adevarat cool si talentati, in plus, de la miley Cyrus, Jonas Brothers, Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale si de la altii ca ei chiar avem ce invata si sunt exemple good, ei nu se intituleaza ca fiind bad, ca Lady GaGa, Pink, Eminem, Chris Brown. OK, si ei sunt foarte talentati si eu una ascult muzica lor pentru ca daca nu asculti si muzica de pe partea cealalta a baricadei esti luat drept loser & uncool, insa cel putin noi, cei de 6-13 ani nu cred cca avem ce invata din droguri, tatuaje, sexualitate, batai, etc? Nu credeti ca ne putem simti happy si fara droguri? Nu credeti ca putem iesi in evidenta si fara un tatuaj? Nu credeti ca ne putem folosi imaginatia si in altceva decat sex si toate cuvintele alea "frumoase"? Nu credeti ca putem sa fim cool si fara sa fim EMO sau rock sau fara sa dam petreceri dezlantuite? Eu cred ca da!

| iulia_5454 a răspuns:

Alta intrebare despre miley cyrus.mai schimbati subiectul sunt alte lucruri mult mai importante decat miley cyrus sau jonas brothers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca copii cu varste cuprinse intre 6-13 ani chiar nu au inca personalitatea formata si atunci isi cauta un model pe care sa-l imite si in care sa creada cu tarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat.........prostiiiii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ambele formatii scriu despre viata lor, despre viata adolestcentilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De chichi si de doi lei ridiche! nu ati inteles?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si sunt foarte atras de miley sau de jonas dar si de demi lovato si selena gomez. Ma lasasem de desene la varsta de 12 ani dar de cand am auzi de aceste desene am revenit iar la pasiunea copiilor. si cred ca majoritatea copiilor sunt atrasi de aceste personaje pentru ca sunt foarte distractive si spre dosebire de alte desene sau chiar flme lucrurile care se intampla in aceste desene se pot intampla si in viata reala cu cxeptial lui mile care este hannah monanah

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine nu au impact, mai ales am doar 11