| Cristina788 a întrebat:

De ce fata seamana cu tata iar baiatul cu mama? intotdeauna e asa

12 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Pai asa e anatomia omului, dar sunt cazuri in care este viceversahappy

| VladimirPutin a răspuns:

Poate fi viceversa

| eandopuncttk a răspuns:

De dolj happy

| andreidraga a răspuns:

Nu este mereu asa. happy

| IAOIADNAA a răspuns:

Asa e firea omului, dar nu e mereu asa

| Mafia4ever a răspuns:

Deoarece o fata are trasaturile si caracterul mamei si baiatul invers. Nu este indodeauna la fel, dar in mare parte!

| Bradster a răspuns (pentru Mafia4ever):

Ati auzit de cromozomi? happy

| Amelii a răspuns:

Sa stii ca nu e neaparat, eu sunt fata si seman foarte bine cu mama.
Asemanarea dintre parintii si copii depinde de incrucisarea cromozonilor, adica de gena pe care copilul o primeste de la ambii pariinti.
Cand vei ajunge in clasa a9a, vei intelege totul^^, iar in clasa a 12a vei aprofunda aceste notiuni de genetica!

| M4gd4L3n4 a răspuns:

M-am intrebat si eu asta. Poate e ceva din firea omului.laughing
Nu totul are un raspuns logic!:*

| Dalina27 a răspuns:

Nu este o regula...de obicei baiatul are caracterul mamei si ia elemente din aspectul tatalui, iar fata are caracterul tatalui si seamana cu mama.dar depinde

| yoonny a răspuns:

Nu este o regula ca baiatul sa semene cu mama iar fata cu tatal...veri mei seamana cu tatalal lor(depinde cine are gena mai puternica:mama sau tata)

| elenis85 a răspuns:

Nu este adevarat, finutul meu e bucatica rupta din tasu si nu e singurul caz care l stiu