| AvalohAlyn a întrebat:

De ce filmul Avatar este foarte controversat si cunoscut?

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O duzina de oameni care au lucrat la promovarea lui, un regizor de al cariu nume e sinonim cu succesul si clasica publicitate negativa facuta de cei care "rapusi de povestea minunata si de realitatea din Pandora au renuntat la viata". Multe balamele lipsaraised eyebrows

| Pho3nix a răspuns:

Poi...pentru e ca un film diferit fata de celelalte, aduce ceva nou. E si 3D. E frumos.happy
Plus incasarile care le-a avut.
2, 64 MILIARDE $.

| Fallen Angel a răspuns:

Parerea mea e ca multi spun ca e un film grozav si ca sa se convinga, oamenii il privesc. Acum depide de preferintele fiecaruia. Varul meu zice ca merita vazut iar eu zic ca e o mare varza laughing. Sorry pentru cei carora le place. Nu vreau sa spun ca nu e un film bun. Mie nu imi place.

| OanaG a răspuns:

Are ceva mai deosebit...)happy

| coosmin24 a răspuns:

Oare ca este facut in 3d.am auzit pareri proaste despre film, desi nu l-am vazut nu stiu ce sa zic.

| sebweb a răspuns:

Pentru ca au fost bagati extrem de multi bani in realizarea lui si ai iesit un ca8*(t) dupa minebig grin

| cosm1n_9149 a răspuns:

Daca ai investi o caruta de bani in film nu ai face si reclama sa iti scoti investitia?
Faptul ca e cel mai scump film produs vreodata iti spune ceva?
Sunt filme mult mai bune si mai putin cunoscute!

| asdffghjjkl a răspuns:

Pentru ca s-a lucrat la el 12 ani si are foarte multe efecte speciale happy

| diana2235 a răspuns:

thinking
pentru ca e cel mai scump film de pana acum...si s a dus vestea ca cica e foarte fain. mie imi pare ca e frate cu desenele animate.
ah da, am citit undeva ca regizorul a avut ideea filmului in cap de multi ani si toti considera filmul foarte interesant, original bla bla.eu personal nu vad NIMIC spectaculos la el desi e dragut in felul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spirit de turma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca este cel mai scump film din istorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil s-a vorbit despre el foarte mult timp si cand a aparut pe piata toti au fost curiosi sa il vada...

il am vazut si nu mi-a placut, nu inteleg ce este asa deosebit la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva nou. Mie una mi-a placut si nu spun asta doar pentru ca este "la moda" filmul.Intradevar...m-am uitat la inceput mai mult din curiozitate pentru ca se racea foarte mult tam tam in leg cu filmul dar nu-mi pare rau. Ti-l recomand.Am si plans la el...sad