| Smilelifeisbeautifull a întrebat:

De ce matematica asta e asa de grea oare?

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Bună!
Nu e grea dacă înveţi. Mie îmi place mult. Am numai note bune. În plus, lecţiile se leagă, şi trebuie să înveţi oră de oră. Dacă nu înveţi o dată, pierzi informaţii, şi îţi va fi greu mai încolo. Eu îţi sugerez să te apuci de lucru, să iei caietul de notiţe şi să înveţi încă o dat şi să lucrezi exerciţii, ca să fixezi. O să vezi cât îţi va plăcea. Oricum, matematica, pe de altă parte, da, e complicată pentru că e o ştiinţă foarte complexă. Aşa e matematică. Nimeni nu poate spune că nu a întâmpinat vreodată dificultăţi. În plus, poate aşa eşti tu, şi pricepi mai greu.

Sărbători fericite!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă stăpânești formulele, nu este grea.
Pa, pa.

| VladimirPutin a răspuns:

Nu e grea... ești tu grea de cap

| Betty a răspuns:

Nu stiu, dar asta e marea mea dilema in viata si inca mai caut raspunsuri... laughing

| Alexalice10 a răspuns:

Pentru ca lumea nu e atenta in ore si nu înțelege! :p

| xXkenzorXx a răspuns:

Matematica poate fi din motive simple:
Sunt copii care nu invata.
Esti prea lenes, dar stii ce sa faci.
Nu ai inteles cu adevarat ce te-a spus diriginta sau doamna profesoara.
Astea sunt motivele!
Terog funda ca m-ai am nevoie de una!

| AnAnGeLWiThOuTnAmE a răspuns:

Toti zic ca nu e grea.nu prea ii inteleg.mie nu imi place matematica la fel ca si celelalte stiinte exacte...(poate pentru ca sunt in zodia gemeni)cine stielaughing

| crapx a răspuns:

Depinde cum o privesti. nu este grea daca incerci sa o intelegi!

| Biencutsaaa a răspuns:

Matematica nu este grea daca o intelegi si esti atenta

| allerms a răspuns:

Pentru ca este o stiinta exacta tongue