| SnicK a întrebat:

De ce nu poate iesi China de sub puterea comunista?
Ma refer Romania a reusit sa scape.

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

China este sub influenta Taiwanului, care este mai capitalist decat SUA! China are un comunism capitalist, se dezvolta exponential si va fi urmatoarea mare putere mondiala, cand SUA va ceda locul intai, cu aceasta criza! Toate revistele de specialitate dau drept castigatoare a acestei crize China, care nu numai ca nu este afectata, dar a cumparat si aurul pe care SUA l-a vandut pentru a atenua criza, si deci prospera! Romania... ce a reusit Romania sa faca? Un capitalism salbatic, din care scapa cine poate!

| AvalohAlyn a răspuns:

China nu isi propune sa scape de comunism.Comunismul lor nu dauneaza cetatenilor in mare parte asa cum s-a intamplat in Romania.

| baru a răspuns:

Nu a depins de noi daca vrem sa scapam de comunism Nu noi am hotarit Iar China nu are de ce sa iasa China la ora actuala este una din cele mai mari puteri ale lumi si pe plan financiar, Comunismul la ei nu seamana nici pe departe cu ce a fost la noi Deci China ca si tara este foarte departe Noi? Pa

| Raiden a răspuns:

Nu cred ca poate fi o alta forma de guvernare in China dat fiind faptul ca este o fata atat de mare.
China nu si-ar putea controla cetatenii daca nu ar fi comunismul.

| CatalinaMarina a răspuns:

Da a reusit findca presedintele a fost impuscat...

| Incubus a răspuns:

Pentru ca nu vrea si asa este:este o putere, o forta care daca nu ar mai fi americanii probabil ar s-ar bucura tare mult(asa e mai bine ca le mai da peste nas din cand in cand americanilor, ca sa le aduca aminte de unde au venit)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

România a fost ajutată să scape.

| JuAl a răspuns:

China este in ziua de azi capitalista. Este comunista doar in acte.