| Cristina788 a întrebat:

De ce nu vrea sa vorbeasca cu mine? Asta vara eram indragostita de un baiat, am facut rost de nr lui dar nu indrazneam sa-l sun, acum o saptamana mi-am adus aminte de el si l-am sunat dar nu mi-a raspuns, i-am
trimis mesaje, cu subiecte de genul: ce mai face, daca ar vrea sa ne vedem, dar fara sa-i zic cine sunt... si nu mi-a raspuns nici macar la mesaje, l-am stresat cu mesaje toate saptamana si nu mi-a rapsuns la ele. In final ieri i-am zis ca sunt o admiratoare de-a lui (dar fara sa-mi dau numele), si imediat si-a inchis tel.

De ieri tot incerc sa-l sun si are tel inchis, de ce toata saptamana nu si-a inchis tel si tocmai cand i-am zis ca sunt o admiratoare l-a inchis repede?
M-am interesat de la niste prieteni daca mai are nr asta de tel, si un baiat mi-a zis ca s-ar putea sa-i fii dat cartela lui sora-sa, si un alt prieten mi-a zis ca nu-i adevarat tot nr asta il are.
Dar intrebarea este: de ce nu mi-a raspuns la mesaje? credeti ca o fi cartela la sora-sa? sau e la el dar nu vrea sa vorbeasca cu mine... poate ca are prietena?

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca nu stia cine este, cine il streseaza a reactionat perfect normal. Daca aveai numarul din vara trebuia sa-l suni atunci, acum s-ar putea sa nu mai stie cine esti, chiar daca te prezinti. Mai exista si varianta sa nu fie interesat, sa aiba o prietena, mai nou, de cand nu ai mai vorbit cu el.
Nici eu nu as raspunde la mesaje anonime, de fapt nici la telefoane de acest gen.

Peste cateva zile, incearca sa ii scrii un sms in care sa-i explici cine esti cu adevarat si ca ai vrut sa ii joci o festa, o gluma, ceva sa nu creada ca esti o urmaritoare bolnava. Cere-ti scuze si asteapta sa vezi rezultatul.

| valy a răspuns:

Hm.ar fi mai multe posibilitati. ori te-a placut si el.si cand a auzit ca i-ai luat numarul poate o fi fost ceva si la el.si cand a vazut ca nu l-ai cautat. poate o fi crezut ca ai luat numarul la misto.si si-o fi pierdut interesul.
Si cand vrei sa vorbesti cu cineva.nu procedezi asa cum ai facut tu. disperi omul. ii trimiti un mesaj si ii spui cine esti.si apoi il intrebi daca mai vrea sa vorbiti.asa este normal.
Probabil ca tu l-ai speriat. s-au cine stie ce.
Cauta-l si cereti iertare de modul cum ai vorbit.si poate ve-ti avea o sansa sa vorbiti

| stillhartu a răspuns:

Vai Doamn! Poti fi mai stupida de atat?!? Cum sa iti raspunda cand si-a dat seama ca esti o disperata? Nu iti raspunde pentru ca nu te cunoaste si nu vrea sa te cunoasca. Cand i-ai zis ca esti o admiratoare si-a inchis telefonul pentru ca deja te credea o maaaaaare disperata. Daca asa ai sa fii tot timpul, o sa fuga toate lumea de tine. Nimeni n-ar nevoie de o obsedata. Apropos, daca mai continui sa-l stresezi, te anunt ca el ar putea merge la politie si sa acuze ca cineva il hartuieste telefonic. Asta suna a probleme mari. Revino-ti fata draga si ai grija de papusile tale.

| Creatsa_1469 a răspuns:

Pai daca nu iti raspunde inseamna ca nu mai vrea sa auda de tine asa ca nu-l mai baga in seama si daca il vezi in oras treci pe langa el ca si cum nul cunosti

P. S. daca el este indiferent fii si tu.happy