| HumaMihai23 a întrebat:

De ce unitatea de la calculator scoate zgomot mai mare decat inainte? Cum pot rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| Anablondyi a răspuns:

Trebuie sa deschizi partea laterala a calculatorului ...iei aspiratorul si faci curatenie in el...aspiri calculatorul kiss sa vezi numai ce praf e acolo ca de aia face zgomot, am patit si eu sad sau sa il duci la suflat intr-un loc special nu stiu exact unde dar te interesezi si o sa ti`l curete de 2 ori mai bine decat ti`l cureti tu singura cu aspiratorul :* asta e problema cu compul tau e plin de praf kiss

pusic:*

9 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Poate are praf in ea.
Du-o la curatat.

| ahlrh a răspuns:

"Motorul de ventilatie trebuie curatat/uns/schimbat!" straight face
(Cred)

| ionut1980 a răspuns:

Cel mai probabil e asa cum au spus si ceilalti ( praf, surub desfacut partial ). Eu totusi il curat acasa.Aspirator, la un nivel mediu, si neaparat ambele ventilatoare ( sursa + procesor + hard disk) eventual placa video sau alte device-uri.

| marrr a răspuns:

Du-o la un service si acolo ii va curata acea elice, pentru ca s-a umplut de prafhee hee.

| BrD a răspuns:

Probabil s'o fi desfacut un surub de la cooler.
(E doar o presupunere.)

| SugarStar a răspuns:

Trebuie sa deschizi partea laterala a calculatorului ...iei aspiratorul si faci curatenie in el...aspiri calculatorul sa vezi numai ce praf e acolo ca de aia face zgomot, am patit si eu sad sau sa il duci la suflat intr-un loc special nu stiu exact unde dar te interesezi si o sa ti`l curete de 2 ori mai bine decat ti`l cureti tu singura cu aspiratorul asta e problema cu compul tau e plin de praf

| RazvanCool a răspuns:

Si mie mi se intampla. Du-o la un service sa aspire praful 100% e de la praf. Funda? App aspirarea e 20lei

| RazvanCool a răspuns:

De la praf.Am mai zis la altii sau cred ca tot la tine.Si eu am avut problema. Du cop-u laun centru sa aspire praful din el.Costa doar 20lei si e eficient
100% e de la praf

| mada_6124 a răspuns:

E posibil sa se fi bulit hard diskul sau ss fie prea inkrkta memoria.big grin