| PiticMicMic a întrebat:

De curiozitate... de ce gandacii aceia mici si rosii cu pete negre (numiti ochiul Domnului) cateodata primavara se gasesc lipiti unii de alti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odată ce vine primăvara și căldura ele ies din găuri și încep să mișune. Din luna mai până în iulie e sezonul de împerechere. Masculul și femela rămân lipiți timp de 24 de ore apoi se dezlipesc de la sine. Femela depune ouă în locurile întunecoase. Din ouă ies gândăcei mici.

8 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Se imperecheaza laughing

| unconnected a răspuns:

Se imperecheaza. happy

Răspuns utilizator avertizat
| catalinmobil a răspuns:

Daaaa off omul asta nu stie ca si gandacii au si ei placerile lor laughing

| beautifulpeople a răspuns:

Vor sa faca copii...

| Nella15 a răspuns:

Se iubesc gindacii big grin

| Aurate a răspuns:

Pai, primavara e perioada lor de inmultire si dupa ce procesul de inmultire a luat sfarsit ambii parteneri raman lipiti.

| PiticMicMic explică:

Da m-am prins...