| adinutza_4023 a întrebat:

De la un timp gasesc pe lenjeria intima mici pete rosii, mentionez ca nu mi-a venit inca ciclul, credeti ca este posibil sa-mi vina ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Uneori, prima menstruatie este precedata cu 1-2 luni de mici sangerari. Daca au trecut mai mult de doua luni de la prima picatura si totusi nu ai avut menstruatie, vorbeste cu mama ta sa te duca la medic.

2 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Daca nu ai avut menstruatie pana acum...este posbil. Fiecare menstra incepe diferit...Inseamna ca devii domnisoara, venindu-ti prima menstra! Daca tine prea mult sau se repeta doua luni, mergi la ginecolog si spune-i ceea ce ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este posibil, ce varsta ai? Desi o menstra nu incepe asa, dar fiind prima este posibil, sigur nu este de la altceva?