| Bishop a întrebat:

De dimineata stateam in pat si incercam sa-mi amintesc ce am visat noaptea trecuta. Dar nu imi aminteam decat cateva imagini, nici un gest, nici o vorba. Si brusc mi-a venit altceva prin minte big grin. Sa se inventeze un aparat care sa "inregistreze" visele, sa aiba atasat de el niste fire pe care sa ni le "lipim" de cap in timpul somnului si atunci sa adune informatiile si imaginile din vise, iar dimineata cand ne trezim sa le dam jos si sa conectam aparatul la televizor sau la computer si sa vedem "filmul" care s-a "regizat" in memoria noastra pe timpul noptii. Asa am vedea exact ce am visathee hee. Ce parere aveti? N-ar fi super? Sau exista deja asa ceva si eu nu stiu? laughing. Voi va amintiti tot ce ati visat intr-o anumita noate? Ca pe mine ma oftica ca nu-mi amintesc tot sau mai nimic... Oricum, stiti cum se spune "usor de zis, greu de facut".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lora, nu visezi rar. Visezi in fiecare noapte in timpul somnului REM, doar ca nu-ti mai amintesti ce ai visat.

12 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Poi da, si daca unul viseaza chestii pornografice si nu-si aminteste?
O sa-si cheme prietenii lui la el sa vada ce a visat si cand porneste aparatul si tv-ul...hopaaa ''ce-ai facut ionele?''! laughing

| antonius74 a răspuns:

Se zice ca cei implicati in proiectul Montauk poseda o asemenea tehnologie...bineinteles ca guvernul neaga pana si existenta proiectului.
Eu sunt de parere ca visele sunt acele momente cand spiritul evadeaza din corp. Ne amintim doar unele vise, deoarece ele reprezinta mesajul care ne este transmis de catre subconstient/Dumnezeu/Sine Suprem etc. S-a demonstrat ca avem zeci sau chiar sute de vise / noapte. Daca ne-am uita dimineata la ele, s-ar face seara pana vedem ce am visat laughing

| Diva a răspuns:

Eu nu imi amintesc niciodata ce visez.Iti poti nota pe un carnetel imediat dupa ce ai visat anumite lucruri legate de visul respectiv. Te va ajuta mult.Bafta

| JoJo a răspuns:

Interesanta ideea tasmug Cata imaginatie aihee hee ar fi cv dac s-ar inventa ce zici uthinking
Cat despre vise ...nu prea le tin minte...intr-o noapte sunt multe si scurte, si e logic sa nu ti le aduci aminte happy

| clawss a răspuns:

Cand sunt obosita nu imi amintesc! dar nu mias dorii sa se inventeze acest lucru! visele sunt actiuni din subconstient ce permit creerului sa se odihneasca! vreau sa raman cu piciorele pe pamant, nu sa ma gandesc nostalgica la visele de noaptea trecuta!

| kiwii a răspuns:

Mie mi se intampla foarte rar sa imi amintesc ceva din vise...si din fericire in marea parte sunt "fragmente" frumoase.Cat despre un astfel de aparat, nu cred ca s-a inventat dar pentru mine ar fi ceva super.:X

| den a răspuns:

Ar fi foarte frumos sa existe un asa aparat laughing...si eu cateodata uit ce visez.

| AdytzaAdytza a răspuns:

Da ar fi super daca ar exista un astfel de aparat ca si eu uit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi ceva eu de exemplu azi noapte am visat ca am trecut pe langa un soclu intr-un oras, pe soclul ala stiam ca este o cruce, am trecut de multe ori prin locul ala cu ca gaseam soclul cu crucea, gen monument, m-am plimbat cu cateva masini si trolee, parca era prin tara pe undeva, precis cineva de aici de pe site a patit ce povestesc eu aici, imi aduc aminte perfect visul. Da ar fi interesant de vazut filmuletul, culegem informatii de la altii in stare alfa si delta asa se numesc starile profunde, nu s-a inventat nimic referitor la repdocucerea viselor pe suport. Ar trebui sa fie destul de avansata tehnologia, din minimal in maximal diferente de unde etc, imi prin urechile, oicum peste 20 30 de ani asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu azi am avut 2 vise: ca m-am certat cu cineva si cand mi-am cerut scuze nu a vrut sa ma ierte :-s ( oare asa o sa se intample) si ca prietena mea i'a zis baiatului pe care il plac ca il plac pe mess ( :-s sper sa nu fie adevarat) Dar eu imi scriu visele intr-un carnetzel.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele se uita dupa ceva ore.
In proportzie de 90%. e facut un studiu
stiu ca l'am visat pe baiatu pe care'l plac.
Doar atatrolling on the floor

| deeya a răspuns:

Eu in marea majoritatea a timpului imi amintesc ce am visat...si tin minte cateodata pas cu pas. dar se intampla si sa nu imi amintesc sau sa am vise urate.depinde de caz.si nu e rea ideea ta oricum tehnologia avanseaza deci.totul e posibil. o seara faina