| RamyF a întrebat:

hm de la un timp va stresez cu visele, macar daca as fi visat mereu aceeasi chestie. Ok, deci am visat ca am murit(stiu ca inseamna ca iti moare moartea sau asa ceva) eram pe un pat de spital si m vedeam in fine dar brusc ma tresezc intr-o casa, la o masa eram cu mama si cu bunica si cel mei ciudat era ca stiam ca am murit o data insa era ca si cum reinviasem sau ceva de genul pentru ca eram foarte grijulie cu ceea ce mananc si ii spuneam mamei ca nu vreau sa mai mor o data.Stiu ca in visul meu se repeta des cifra 2, habar nu am ce inseamna. A fost ciudat pentru ca l-am visat in 10 minute, era dimineata m-a trezit tata ca a trantit usa, m-am uitat prin camera si am abormit timp de 10-15 min si in timpul asta am visat minunatia asta.Imi amintesc ca in vis ma inecasem cu mancare.Foarte ciudat.

Acum, voi ce parere aveti de asta? Daca mai e cineva care a visat ceva asemanator sa-mi zica.
Va multumesc si scuzati-mi greselile de scriere happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am visat ca eram cu o prietena in lift si ca a cazut liftu cu noi si am murit,ia dupaceea ma vedeam moarta.
In legatura cu visul tau si eu am auzit ca iti moare moartea, dar sincera sa fiu nu-s tiu c elegatura are cifra 2, dar am gasit pe site-ul asta ceva despere ea http://ezoteric.net/ezoterice/numerologie/semnificatia-numarului-2-2/

4 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

In primul rand din cate stiu eu un vis nu dureaza mai mult de 20 de secunde, chiar daca ni se pare ca e mai mult, asa lucreaza subconstientul. Si in al doilea rand am ales sa-ti raspund la intrebare fiidnca de ceva timp ma "bat" si eu cu vise cam ciudate. Nu stiu sigura ce vrea sa sugereze vidul tau, ai face bine sa cauti cuvantul cheie pe www.cevisez.ro. Dupa mine ar fi nevoia unei schimbari, sa incepi un alt stil de viata, mai sanatos.ar insemna "reinvierea". bafta:)

| Alyra a răspuns:

Părerea mea este că tu chiar ai imaginaţie. Visele sunt reflexia gândurilor noastre. Dacă te gândeşti toată ziua la examene şi şcoală te visezi la şcoală, dacă te gândeşti doar la mâncare visezi mâncare, dacă vezi un film de groază seara târziu ai foarte mari şanse să ai coşmaruri. La fel e şi cu visul tău. Probabil a existat ceva din viaţa ta ce te-a făcut să te gândeşti şi într-un final să visezi asta. În orice caz nu cred că ar fi cazul să te îngrijoreze ceea ce visezi; există multe alte lucruri pentru care ai putea să îţi faci griji. Succes!

| RamyF explică:

Clar eu nu ma pricep la vise, habar nu aveam ca tine 20 de sec pentru mine, in vis tine cateva ore sau cel putin asa concep eu in acele momente. Oricum va multumesc tuturor pentru raspunsuri happy

| RamyF explică:

Hmm si apropo de "visele sunt reflexia gândurilor noastre" nu cred ca este chiar asa, am visat multe lucruri la care nici nu ma gandeam si mai ales eu sunt "fanatica" dupa horror niciodata nu am avut cosmaruri noaptea sau atunci cand am avut examene si probabil eram stresata cu astea nu m-am visat la scoala.Deci pentru mine chiar nu cred ca functioneaza asta laughingDaca stau bine sa ma gandesc niciodata nu am avut cosmaruri gen horror-ul la care ma uit eu, cu toate ca putina actiune in vis nu strica laughing