| rarress a întrebat:

De la ce varsta e indicat sa te apuci de parckour?

3 răspunsuri:
| fugi95 a răspuns:

Cred ca de la 15 ani. ca sa tragi de fiare de la 15. si ca sa faci asa ceva trebuie sa te antrenezi si cam tot aiea e

| SKyleR101 a răspuns:

:D Se scrie Parkour.:) si nu exista o varsta la care este cel mai bine sa incepi. Faza e ca... Daca esti mai mic de 16-17 ani trebuie sa ai mare gija la sariturile de la inaltimi mari si aterizarile la orce sarituri. Deci, nu ti-o lua in cap si nu te arunca de la inaltimi.chiar si daca sunt ele de 2 m :D Iti recomand un forum: http://www.traceurs.ro/forum/ Daca esti cu adevarat atras de Parkour citeste cat mai mult de pe acest forum :D