| `KiddO` a întrebat:

La ce varsta este "indicat" sa te apuci de cantat la chitara? Vreau sa zic la ce varsta este cel mai usor happy? Si se poate si cand esti mai..."batran/a" sa inveti?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu cât se învață din copilărie (3-6 ani) cu atât este mai bine aprofundat acest instrument.
Cu toate astea se poate învăța la orice vârstă, voință și ambiție!
Succes.
Pa, pa.

| Romancutza a răspuns:

Nu este o varsta indicata pentru a te putea apuca de cantat la chitara, iti trebuie doar ambitie si vointa, dar as putea spune ca cu cat mai repede cu atat mai bine.Nu? Mult succes!kiss

| vaa a răspuns:

De obicei copii se apuca de pe la 7 8 ani, manati de parinti.
Da' niciodata nu e prea tarziu!
Am un prieten de 19 ani care a invatat intr-un an si e ffff bun!
Deci... iti trebuie vointa si putere de munca!

Bafta!

| Mişu_7703 a răspuns:

Poti sa te apuci de chitara oricand doresti. daca ai multa vointa si iti place, poti sa te apuci si la 60 de ani, totul e sa nu te lasi. xD succes.