| mariusdj21 a întrebat:

Deci am o intrebare pentru voi:
O colonie de bacterii isi dubleaza marimea intr-o ora.
De cate ori se inmulteste colonia in 10 ore? Este o intrebare simpla la care eu stiu raspunsul.
Si mai am inca una:
Faceti ca din operatia I+XI=X
Daca vreti sa stiti raspunsurile ma puteti intreba pe messenger la id-ul:marius_killer
Sunt niste intrebari de logica pe care le gasiti pe tot internetul si sunt foarte bune pentru dezvoltarea mintala astept raspunsul vostru!

5 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Esti prost.

| spike404 a răspuns:

1)In 10 ore colonia se inmulteste de 2(la puterea 10) ori.
2) I+IX=X

| mariaWoW a răspuns:

La prima : se inmulteste cu 10 colonia.
in rest u sh laughing

| DiaVp a răspuns:

La prima: Ax2x2x2x2x2x2x2x2x2x2=Ax512=?
la a II-a, nu stiu.Sunt doar intr-a V-a.

| Joyman a răspuns:

La prima intrebare raspunsul este 10 sau 11, depinde de cand incepi sa calculezi, iar la a doua X apartine multimii reale pozitive