| notmonkeys a întrebat:

Deci, am un iPhone si nu stiu ce sa fac straight face inainte aveam un Nokia cu touch si imi era mai usor. Deci n-are iTunes...As putea sa-l instalez de undeva? Sau cum sa fac ptc vreau sa downloadez muzica si jocuri si daca pun cablu de date se incarca bateria straight face si se poate pune memory card in el?

tnx

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Te duci in Cidia si instalezi ITunes! din Itunes nu poti lua muzica decat cu bani! Trebuie sa-ti faci cont la Apple store(iti trebuie card sau intra aici sa vezi cum faci fara card http://www.helpdeskofficer.ro/......cu-itunes/ ) Din Cidia poti descarca si Mixtube cu care poti descarca orice videoclip in telefonul tau de pe youtube! Ca sa-ti bagi muzica mp3 pe el trebuie sa o descarci din computer (cu cablul tau de incarcare - vezi ca are USB pe el ) Jocuri iei din Apple store sunt multe jocuri free acolo sau mai poti daca descarci Installuus din Cidia! Cu installus poti lua aproape toate jocurile cu bani din Apple store gratis!

| Ryuzaki a răspuns:

ITunes il downloadezi de pe site-ul oficial. Apoi iti faci cont si gata. Poti downloada free apps, poti pune muzica, filme etc. E chiar usor de folosit dar se misca cam greu. Apoi fa-i jailbreak ca sa poti pune aplicatii full free, fara sa dai bani pe ele.