| Eigolohisp a întrebat:

Deci corectati-ma daca gresesc...

Ca sa trimit un e-mail intru pe "fereastra" persoanei respective dau actions apoi "send an email" iar dupa ce se deschide fereastra apare :
TO( aici va fi adresa persoanei catre care vreau sa trimit email-ul)
CC(adresa mea)
Subject(subiectul)
Mai jos scriu textul apoi dau send email. Unde gresesc? Nu merge deloc imi apare :The host 'SMTP' could not be found. Please verify that you have entered the server name correctly. Account: 'POP3', Server: 'SMTP', Protocol: SMTP, Port: 25, Secure(SSL): No, Socket Error: 11001, Error Number: 0x800CCC0D.

Invatati-ma si voi va rog.Si daca e cineva asa amabil sa-mi lase id-ul sau de mess in privat pentru a trimite un email apoi sa vad daca ma descurc.bine?

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Click pe Yahoo! Mail\New\to:cineva@yahoo.com\cc:nu-i necesar\subiect:ce doresti\scrii mailul daca doresti poti atasa fisere, poze... dand click pe Attach si Send

| Doar1îngeR a răspuns:

Nu trebuie sa scrii nimic la Cc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai complica atat, intra pe www.yahoomail.com si dai "New", si ai acolo "To:" adica cui sa ii trimiti, si "Subject:" adica titlul, e MULT MAI SIMPLU