| JustLauren a întrebat:

Deci...nu am stiut unde sa pun intrebarea astalaughing)))

cum sa fac sa am mai mult tupeu?

sunt mult prea timida...
mi rusine si sa zic, ca ai slitzul deschis...
pe bune
ce sa fac?

13 răspunsuri:
| cucalic a răspuns:

Lasa rusinea deoparte! ia-ti hamurile in mana si taria in dinti si spune-i altfel tu vei fii cea criticata

Elianna
| Elianna a răspuns:

Apai, te rog sa ma scuzi, dar cine are curajul sa-i spuna cuiva ca are slitul desfacut!? Putina lume!

| dulcik a răspuns:

Pai incearca sa numai fi timida.Cu timiditatea in ziua de azi numai faci nimic, bine acum nici sa fi tupeista si sa te iei cu toata lumea in gura incearca doar sa ai mai mult curaj

| blablablaa a răspuns:

Sa iti iei inima in dinti si sa SPUI ce ai de zis. daca o sa taci toata viata nu rezolvi nimic. De ce ne-a dat Dumnezeu gura? Sa VORBIM!

| wert a răspuns:

Ai incredere in tine.

| Bacemi a răspuns:

Si eu am avut problema asta. Si acum e un pic greu. E important sa indepartezi cauzele care iti provoaca timiditatea ( anturajul nepotrivit, felul in care arati acum, minciuna, etc) si sa iti dai seama ce te face sa te simti naturala, mai relaxata ( o pasiune anume, persoane care tin la tine, un talent specific, etc.).

Daca vrei sa vorbim mai multe poate imi dai un id pe privat.

| IcsD a răspuns:

Ma uite. nu ai de ce sa iti fie rusine... Inainte asa eram si eu blushing

Dar m`am dat in randul lumii adica cum sa zic... m`am uitat cum se comporta cei din jurul meu ce zic altor.

ce ii deranjeaza ce nu. incearca sa umbii si tu cu alte persoane cu tupeu.

Fiecare are caracterul lui unii sunt prea timizi altii prea tupeisti oh go on

Incearca sa nu exagerezi si sa intreci masura apoi vei fii insuportabila... gen "fitoasa".

Dar umbla si tu cu alte persoane i`ati inima in dinti si spune ce ai de zis nu iti taie nimeni capul. dar nu exagera

Imi dai fundita?big grin

| Instinkt a răspuns:

E firea ta eu ador fetele timide:X:X:X:

| kennyspark a răspuns:

hee hee cati ani ai?

| NickoS a răspuns:

"mi rusine si sa zic, ca ai slitzul deschis..." Deja ai zis si chiar il aveam deschis, MULTUMESC! happy. Chiar ai tupeu, nu gluma.

| anad a răspuns:

Ai rabdare ca inca esti micuta! Va avea grija viata sa te scoleze si in problema asta! Acum poti macar din cand in cand sa-ti faci curaj si sa fii mai indrazneata! Ai destule exemple in jurul tau si in media!

| sakurabutterfly a răspuns:

Pur si simplu trebuie sa ai multa incredere in tine, sa spui ceea ce crezi fara teama ca cei din jur te vor persifla sau vor rade de tine...trebuie doar sa le permiti persoanelor cu care relationezi sa intre sub carapacea ta de timiditate si sa iti spui parerea despre un anumit fapt, in mod normal, neinhibat, caci cei care rad de tine nu fac decat sa isi intareasca sentimentul de gelozie proiectiva... unii chiar rad din invidia ca nu ar fi avut ei curajul sa raspunda sau sa isi arate indrazneala! fii fara teama caci,,, cu rusinea mori de foame,, dupa cum spune o cunoscuta zicala romaneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm si eu eram timid, si cam de 3 ani am ajuns prea tupeist straight face iar lumea ma crede foarte fitos straight face... dar imi place laughing...