| Whispers a întrebat:

Deci sa va zic ce mi s-a intamplat. Am scos mufa de la boxe din calculator si ghici ce mi s-a rupt. iar jumatate din metalul de la mufa a ramas in gaura de la pc. Ce sa fac. cum sa il scot. sa il duc al reparat sau ce sa fac. + boxele care nu mai merg ca s-a stricat mufa. Please help me.

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Trebuie desfacut calculatorul, si cu boxele du-te la un service, daca nu stii sa schimbi singur firul

3 răspunsuri:
| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Aș zice să scoți bucata rămasă în pc cu un clește sau un patent și dacă vrei apoi poți să o duci la reparat sau să îți iei alte boxe happy
Sper că te-am ajutat happy

| Damasc a răspuns:

Exact asa am patit si eu numa ca mi s-a rupt mufa la una din boxe iar jumatea cealalta a ramas in subwoofer.Am reusit sa o scot cu un magnet, acum depinde de locasul acela, daca nu merge cu magnet incearca cu ceva ascutit un varf de cutit sau ceva asemanator.Bafta

| xDragoSx a răspuns:

Si eu am patit asa ceva. Am inchis calculator, am scos cu surubelnita mufa din PC si am luat cablu care intra in PC de la o boza mai veche si am lipit