| `:x. ZuZu. a întrebat:

Deci...sambata sunt singura acasa si m`am gandit sa invit niste prietene la mine. ce am putea face?:d... funda xD

Răspuns Câştigător
| Alëxa_9778 a răspuns:

Pai... eu iti zic ce fac cu prietenele cand vin la minedevil

mai intai bem ceva. apoi ne apucam sa devoram putin dulapurile mele cu hainelaughing. ne facem poze. bataia cu perne e la baza. thinking apoi mancam ceva ne uitam la filme horror, drame sau comedii... dansam, ne uitam la toate pozele pe care le am, ne facem parul [ sugerez coafuri ciudate sa fie cat mai amuzantlaughing ] spunem povesti de groaza.etc

Cel mai misto lucru e sa chemi si un baiatlaughing. il poti imbraca in haine de fata il machiezi si alte alealaughing. [am facut asta cu fratemiu odata prietenele mele lesinasera de rasrolling on the floor]

10 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

- aranjati-va, machiati-va, coafati-va

-daca stai la casa va puteti uda

-uitati-va la un film

-face-ti poze, multe poze, prostiti-valaughing

-luati-va ceva de mancare, de rontait

-discutati deschis

-puteti sa citit bancuri pe net, sau sa va uitati la ceva interesant pe net

-povestiti amintiri zsau chestii amuzante, frumoase din viata voastra

-faceti karaokelaughing

-ascultati muzica

-jucati-va un joc

Sunt multe ideihee hee.
Si eu am fost duminica la o prietena si ne-am culcat la ora 6 dimineatalaughing am adormit pe jos.
Distractie placutahappy

| Derye a răspuns:

Sex in grup. 0726588478 asta e nr. meu, astept un sms sau un apel.winking

| MillyMarinelaFlorin a răspuns:

Multe ne uitam la televizor bem suc mancam.

| Stefanaaa a răspuns:

Uite caeva idei:
->Va uitati la filme
->Barfiti
->Jucati Adevar sau Provocare [procente, intrebare sau tupeu] etc.
->Probati haine [pot aduce si ele haine si puteti face schimburiwinking]
->Gatiti ceva dulce [ex:briose, clatite, fursecuri etc.]
->Testati modele de make`up
->Cititi reviste si comentati articolele
sia lte idei. Faceti ce vreti.La urma urmei, Nu sunt Reguuuli!

| Drums a răspuns:

O petrecere in pijamale.
puneti bai, luati floricele suc va uitati la un fuilm apoi puneti muzica, va bateti cu perne si vorbiti...

| Andreea9222 a răspuns:

Petrecere

| Aηηy a răspuns:

Sa va uitati la tv, sa va faceti unghiile, sa va machiati, sa faceti poze, dansati, desenati, jocuri pe hartie, vorbiti ca intre fete, decupai fete din ziare si le taiati trunchiul, capul si corpul apoi amestecati toate bucatile pe categorii si creeati noi personaje, va umparati inghetata, suc, alune, fistic, chipsuri. Depinde cati ani aveti, comandati pizza, va jucati monopoly, remi sau jocuri cu pioni etc., carti; adevar sau provocare. Faceti gimnastica, ascultati muzica, farse la telefon, glumiti, cititi diverse reviste si nu imi mai vin acum in minte.

| anda_1885 a răspuns:

Sticluta pe provocari.

Corabia nebunilor: Trebuie sa fie peste 5 oameni. Unul iese afara. In acest timp ceilalti jucaturi care stau in cerc, trebuie sa stabileasca o regula dupa care sa raspunda( ei sunt nebunii). Jucatorul care a iesit se intoarce si numeste cate un "nebun" caruia ii pune intrebari, acesta trebuind sa puna intrebarea in functie de regula stabilita, ia "psihiatrul"(jucatorul care pune intrebari) trebuie sa ghiceasca regula. Cand a ghicit-o, jocul o i-a de la capat.
Ex de reguli:raspunsul trebuie sa trimita la culoarea negru ("Sunt o cioara", "Cainele meu are ochii caprui", "Una bucata bunic gasit in mina de carbune" etc.)
raspunsul trebuie sa inceapa cu litera "H"
toata lumea crede ca e Michael Jackson
Psihiatrul trebuie sa puna si el intrebari cat mai creative.

Cear ar fi daca: Stati in cerc si incepe unul dintre voisi intreba de exemplu: Ce ar fi daca ai fi Dumnezeu pentru o zi", si cel de langa tine raspunde si pune si el dupa ace raspunde o intrebare pentru urmatorul.Si tot asa mai departe. Totul e ca intrebarile si raspunsurile sa fie cat mai creative si nastrujnice.

Cine sunt?: iei mai multe foi de hartie pe care srie numele unuei celebritati( reale- Shakira/fictive-Miki Mouse). Tu vei tine toate hartiile in mana, astfel incat ceilalti sa nu le vada. Chem un jucator la tine si ii lipesti(sau i-o pui cu un buld) de spate. Toti ceilalti jucatori care stau de jur imprejurul lui vor citi ce srie pe hartie, insa fara sa ii spuna si lui. Acel jucator va trebui sa puna intrebari la care ceilalti sa raspunda cu da sau nu( ex: Sunt Fata? sau Sunt real?/ Sunt blond?), iar din raspunsuri el va trebui sa ghiceasca ce personaj este. Acelasi joc il puteti juca, numai ca in loc de personaje celebre puteti pune numele unor persoane pe care le cunoasteti cu toti.

Fazan.

Răspuns utilizator avertizat
| lly a răspuns:

O petrecere in pijamawinking