| SchutzstaffelSS a întrebat:

Dupa parerea voastra care a fost pasul gresit al Germaniei care a dus la distrugerea Imperiului Nazist, in timpul celui de-al doilea razboi mondial?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Au fost mai multi dar principalul pas gresit a fost inceperea razboiului impotriva sovieticilor.

| TheStory a răspuns:

Noi am fost de vina, cand am intors armele impotriva lor.
Daca eram aliati cu Germania pana la capat razboiul mai tine cel putin 6 luni si cred ca Germania castiga.

| Spitz10 a răspuns:

Se credeau invincibili! Au fost momentele cand credeau ca nu pot fi loviti dintr-o parte si de acolo sa atacat.Sau raspandit prea mult si nu puteau apara alte terenuri.

Întrebări recente