| мιcυтѕαααα a întrebat:

Dupa parerea voastra, ce s-ar fi intamplat daca oamenii nu descopereau petrolul? Multumesc!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu existau masinile, camioanele, avioanele, si tot ce avea nevoie de combustibil pentru a functiona. Asa nici industria nu evolutiona corespunzator.

| Minnie a răspuns:

Primul raspuns care imi vine in minte este ca nu am fi avut plasticul din jurul nostru. Ceea ce nu este deloc rau.

| carminaburana43 a răspuns:

Descopereau altceva poate ceva mai putin poluant.In orice caz toata istoria ar fi luat alta intorsatura.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Doame ce raspunsuri idioate. Omul este o creatura inteligenta care gaseste intotdeauna o solutie inlocuitoare. Daca nu gaseau petrolul gaseau alta resursa care putea fi exploatata in scopuri industriale/comerciale! Sta in natura omului sa evolueze prin multiple mijloace. Cand vom ramane fara petrol crezi ca totul se va opri in jurul nostru? Exista deja alti cobustibil precum: curetul electric, hidrogenul etc. doar ca nu sunt date inca pe piata deoarece cat timp se vor mai scoate bani din petrol vor sista evolutia celorlalte mijloace alternative petrolului.

| elenyss a răspuns:

Dadeam din pedale ca Fred Flinstone happy

| Birjaru a răspuns:

Nu am fi ajuns la nivelul de dezvoltare actual.