| Chio9 a întrebat:

Dupa parerea voastra oamenii inteligenti sunt modesti sau nu?big grin

Argumentati raspunsul!

Răspuns Câştigător
| Edd98 a răspuns:

Salut,prietene! Asta depinde de firea lor! Sunt unii oameni, care se lauda cu inteligenta lor, dar uneori nu sunt apreciati, sunt altii, mai modesti, care vor sa fie laudatii de altii, caci placerea le este mai mare. Faptul ca un om este modest sau nu, depinde de el, caci asta pleaca de la sine! Sper ca te-am ajutat. multa bafta!

| Chio9 explică (pentru Edd98):

Salut, prietene! mersi de raspuns. exact asa gandeam si eu.

5 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Da, sunt modesti, deoarece un om intelept nu se lauda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma consider inteligent.
Si dupa cum vezi si in prima propozitie, nu sunt deloc modest laughing. Consider ca daca esti inteligent nu trebuie sa "ascunzi" chestia asta prin modestie. Cred ca cine e prost trebuie sa afle si sa incerce sa-si revina.

| eduardpuiu93 a răspuns:

Oamenii inteligenti sunt modesti in tot ceea ce fac, deoarece ei nu se preteaza la scandaluri, furturi si alte rele precum o fac toti taranoii de pe la noi din tarawinking

| zuzadeandra a răspuns:

Da normal k sunt modesti deoarece banii te fac hain si te gandesti doar la tine