| Smackdown a întrebat:

E ceva rau daca la manager de activitati la procese sunt prea multe lucruri?

Răspuns Câştigător
| spiritul a răspuns:

Bineinteles, daca ai peste 20-25 de procese care sunt de baza si nu e indicat sa le inchizi, restul iti ingreuneaza din ce in ce mai mult functionarea PC-ului. Te scapi de ele pe moment inchizandu-le, dar ti se repornesc la restartarea PC-ului. Asa ca trebuie sa stii de ce nu ai nevoie si sa stii ce faci si sa le scoti din Run>msconfig >> services si startup

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca te referi la "windows task manager" (ma pierd cu windows-ul in limba romana)... La processes e normal sa ai destul de multe lucruri... Windows-ul meu isi deschide peste 30... XP-ul are mai putina... dar tot peste vreo 20... Daca ai multe procesele pe langa cele care le are windows-ul iti va fi destul de mult incetinit calculatorul. In rest nu e nimic...

| dalea a răspuns:

Chiar daca par ca sunt cam multe nu cred ca este indicat sa dai tu inchidere de capul tau la anumite chestii daca nu te pricepi destul de bine la PC.Eu in general la manager intru numai la activitati si mai inchid cate ceva cand face figuri.

| kayan a răspuns:

Depinde ce memorie ram ai... cu cat sunt mai multe activitati, cu atat ti se consuma mai multa memorie si cu atat iti merge mai greu calculatorul...