| andreimazureac a întrebat:

Ce inseamna vicamon. exe Administrator? de la procese (manager activitati windows) cand deschid winamp ala consuma 100% procesoru. se blocheaza pc si trebuie sa astept sa-si revina. ca sa pot iesi din winamp. dup ce inchid winamp-ul merge bine procesorul nu se mai blocheaza.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu are nici o treaba Winamp cu acest proces vicamon.exe! Ai avut instalat sau mai ai instalat in pc unul din programele astea:
IM Magician,VimiMagic,Quick Video, Sxiok, VimiSoft EyeGuard. Daca nu mai ai nici un program din cele mentionate poti sa inchizi procesul din Task Manager->click dreapta pe el si close proces. Apoi uita-te si in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Vezi ce programe pornesc odata cu windows-ul si -->Pentru inlaturarea lor debifeaza aplicatiile care vrei sa nu mai ruleze la pornirea calculatorului.
Bafta!