| Pustoaicaaaaaa a întrebat:

E vreo problema daca mi-am facut blogul in engleza? Am niste prieteni din strainatate care nu vorbesc romana si m-am gandit ca sa-l fac in engleza ca sa poata sa-l vada si persoanele de afara[din afara tarii]... ce parere aveti? Credeti ca e bine?

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Nici o problema! Esti tare de tot! Beton de betonul betoanelor laughing

| ΔH a răspuns:

O sa ai ceva probleme cu indexarea in google.
In primul rand datorita faptului ca este o trecere enorma de la romana la engleza, insa asta se regleaza in timp.
Dar ce te faci cu faptul ca blogul tau e in engleza si ai majoritatea vizitatori romani?
Conteaza foarte mult si asta la indexare.
Cauta pe internet despre SEO si invata, o sa-ti ajute foarte mult. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca e bine, bravo! Esti inteligenta daca ai reusit sa te exprimi corect si in alta limba. Cat despre romanii care nu inteleg...e problema lor, nu trebuie sa te schimbi tu. Trebuia sa pui si linkul blogului sa vedem si noi happy

| Canniblaine a răspuns:

Bineînţeles că e bine - e blogul tău, faci ce vrea muşchii tăi, oricum postezi acolo ce ai chef. S-ar putea să existe persoane care să nu-ţi înţeleagă blogul, dar nu asta e important; e important să te poţi exprima în voie.
Deci nu e nici o problemă.