| EddyHighschoollife a întrebat:

Este bun acest program pentru sala ca incepator?

Luni: Piept+Biceps
Marti: Abdomen + 10 minute banda
Miercuri: Spate+triceps
Joi: Abdomen+10 minute banda
Vineri:umeri+picioare

Funda celui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Pe departe cel mai bun program pentru incepatori e :
https://stronglifts.com/5x5/

sa antrenezi o singura data pe saptamana o grupa de muschi pentru un incepator nu e suficient.

| AndreiWeisz a răspuns:

Sa inteleg ca esti disperat sa faci patratele, dar degeaba faci tu abdomene de 2 ori pe saptamana, tot ce vei reusi e o febra musculara groaznica in primele saptamani. Piept cu biceps nu o sa faci in aceeasi zi nici sa vrei daca faci corect, pune triceps mai bine in loc. Iti recomand sa tai o zi de abdomene si sa pui inca una de brate.