| ilovebillkaulitz :* ex adryanna a întrebat:

Este grea matematica de clasa a8a? dar biologia?

Răspuns Câştigător
| asya a răspuns:

Geometria in spatiu mi s-a parut destul de grea... dar nu se compara cu ce vei face la liceu! Biologia daca inveti nu e grea...degeaba rad unii pe aici... dar sunt totusi niste termeni in biologie(nu mai tin minte exact ce ramura a biologiei se face in clasa a 8-a), care nu ii folosim zi de zi ca sa fie asa usor!
Succes in clasa a 8a...si sa te straduiesti sa inveti bine!:*

17 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pot spune ca matematica e mai grea dar biologia e super usoara si cu siguranta daca te straduiesti foarte putin poti sa iei 10 si 9 foarte repede.

Janina
| Janina a răspuns:

Matematica de clasa a 8 e cea mai frumoasa! mie mi-a placut foarte mult.

Biologia ma sperie... m-a speriat mereu!

kratos
| kratos a răspuns:

Ambele sunt f usoare dupa mine. Eu am terminat cu 9, 55 clasa a 8a si am intrat cu 8. 20 la liceu.

kratos
| kratos a răspuns:

@good_girl_gone_bad bravo tie colega. Eu incercam sa-i dau curaj si sa-i transmit ca este foarte usoara materia de a8a mai ales ca profesorii vor fi mai atenti si vor ajuta elevii in clasa a8a.

| maryana5 a răspuns:

Vom trai si vom vedea worried
am trecut si eu a 8-a worried

| Nastia a răspuns:

Nu prea. faci geometrie in spatiu, deci trebuie sa stii formulele alea k pe tatal nostru, daca vrei sa stii sa faci probleme, algebra e tot ceea ce ai facut si anii trecuti.biologia e usoara.nu prea ai ce sa inveti anul asta.mai ales daca esti la tara te vor lasa mai moale la biologie ca sa ai timp pentru teze.

| Nastia a răspuns:

Draga kratos, stii ceva? degeaba te lauzi.eu am terminat a 8 a cu 9. 77 si am intrat la liceu cu 9. 40tonguete-am facut.tongue

| Raiden a răspuns:

Biologia e usoara.
Matematica.hm...eu intotdeauna am urat matematica si nu am am stiut-o. Dar in a8a m-ai intelegeam si eu cate ceva. E usoara algebra.

| Ellena a răspuns:

Biologia? foarte usoaralaughing... iar matematica e geometrie in spatia si la algebra vin cateva chestii noi ecuatia de gr 2, functii, dar daca ai prof bun e superthumbs up... mie chiar mi-a placutlove struck

| RappK a răspuns:

Pf.bilologia.te joci cu ea pe degete.cat despre mate. e mai greabig grin

| scarllet a răspuns:

Mai ...la noi profa de bio ne-a cam lasat in plata noastra sa invatam pentru tezele unice...la mate in schimb a fost mai greu dar mie imi place matematica si am avut un profesor super...succes

| dizzyizzy a răspuns:

Biologia grea?!
wtf laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica este in-tradevar foarte grea da mai ales trebuie sa tii minte toate regulile si sa nu tocesti sa inveti logic ...biologia mi se pare foarte simpla da pentru uni poate e grea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sut la anceputul clasei a8 a si nu mi se pare grea biologia numai profa e ciudata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica est ecel mai preferat obiect, iar bologia est ecea mai strasnica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tzeapa, eu am terminat toate clasele 5-8 cu media generala 10. 00, iar la liceu 9. 90

| Letytzy@ a răspuns:

Biologia nu e grea deloc dar matematica e putin mai grea...